• Dyrekcja i Grono Pedagogiczn

• Dyrektor Szkoły

•

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu jest pani mgr Janina Król. Swoją funkcję pełni od roku 2013. Jest nauczycielem dyplomowanym, uczy języka polskiego.

Funkcję wicedyrektora pełnią panie:

mgr Anna Dominiak, która jest nauczycielem dyplomowanym, prowadzi edukację wczesnoszkolną,

mgr Iwona Sawościanik, która również jest nauczycielem dyplomowanym, uczy wychowania fizycznego.

Kontakt z Dyrektorem Szkoły w godzinach spotkań z rodzicami

WIZJA I MISJA SZKOŁY

,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu”

Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu to placówka twórczego i wszechstronnego rozwoju ucznia, przygotowująca do dalszej nauki i życia we współczesnym społeczeństwie. Szkoła jest placówką krzewiącą idee humanistyczne, kierującą się w swojej działalności następującymi zasadami:

• każde dziecko jest dobre na miarę swoich możliwości,
            • wspieramy pełny rozwój naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa  nr 1:

• Jest źródłem rzetelnej wiedzy.
            • Tworzy warunki do wszechstronnego rozwoju ucznia, aby umożliwić mu sukces  w dalszym procesie kształcenia.
            • Wykorzystuje nowoczesne metody nauczania.
            • Dba o najwyższy rozwój intelektualny ucznia.
            • Traktuje podmiotowo swoich uczniów, dzięki czemu, uczeń stanowi centrum oddziaływań dydaktyczno - wychowawczych.
            • Stwarza uczniom warunki nadziei na sukces, własny rozwój i samorealizację.
            • Przygotowuje uczniów do życia poprzez kształtowanie i utrwalanie odpowiednich wzorców i zachowań.
            • Pozwala uczniom poprzez aktywne uczestnictwo w życiu szkoły kreować proces dydaktyczno-wychowawczy.
            • Jest wzorem postaw i zachowań dla środowiska.
            • Integruje się ze środowiskiem i promuje w nim osiągnięcia szkoły.
            • Dyrekcja w zarządzaniu szkołą kieruje się dobrem uczniów i poszanowaniem godności pracowników.
            • Motywuje i tworzy warunki do rozwoju zawodowego nauczycieli.