• Aktualności

          • UCZNIOWIE SP 1 ZŁOCIENIEC MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE
            • UCZNIOWIE SP 1 ZŁOCIENIEC MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

            • Igrzyska Młodzieży Szkolnej to najważniejsze zawody w rywalizacji międzyszkolnej. W współzawodnictwie sklasyfikowanych jest aż 231 szkół z całego województwa. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej są bardzo prestiżowymi zawodami. Co roku startują w tych zawodach najlepsze szkoły sportowe z całego województwa. Uczniowie trenujący w Klubach Sportowych stawiają sobie za priorytet zwycięstwo w tych zawodach. Szkoła w rywalizacji może wystawić maksymalnie 16 uczniów urodzonych w latach 2007 -2008. Zawodnik ma prawo startu w jednej konkurencji i sztafecie (z wyłączeniem biegów 600, 1000). Szkoła ma prawo wystawić nie więcej niż 3 zawodników w 1 konkurencji i jedną sztafetę. Sposób realizacji: biegi w seriach na czas, w konkurencjach technicznych po 4 próby. Na finałach wojewódzkich rywalizacja odbywa się we wszystkich konkurencjach. Finały wojewódzkie odbywają się z elektronicznym pomiarem czasu i wiatromierzem, żeby wyniki osiągnięte przez startujących na zawodach mogły być zaliczone do tabel PZLA.

              Konkurencje chłopców:
              Blok szybkościowy: 100 m, 300 m, 110 m ppł., 200 m ppł - finał wojewódzki.
              Blok wytrzymałościowy: 600 m, 1000 m.
              Blok skocznościowy: skok w dal, skok wzwyż.
              Blok rzutów: rzut oszczepem (600 g), pchnięcie kulą (5 kg), rzut dyskiem (1 kg).
              Sztafeta 4 x 100 m.

              Punktacja:
              - osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przelicza się na punkty wg tabel punktowych,
              - na wynik drużyny składa się 12 (lub mniej) wyników tj. po 2 najlepsze wyniki z każdego z bloków (szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutowy) oraz 4 najlepsze z pozostałych (w tym ewentualnie sztafeta jeśli punkty za nią uzyskane są wyższe od 4 pozostałych),
              - przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III o wyższej lokacie decydują wynik przeliczony na punkty najlepszego zawodnika jeżeli to nie wyłoni I – III miejsca to kolejno wyniki kolejnych zawodników

              Uczniowie SP 1 Złocieniec wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Drużynowej Ligi  Lekkoatletycznej w Stargardzie 30.05.2022 roku. Prawo startu w finale wojewódzkim nasi uczniowie wywalczyli wygrywając Finały Powiatowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej, które odbyły się 5 maja 2022 roku na stadionie miejskim w Złocieńcu zdobywając aż 1010 punktów. Nasi uczniowie jadąc na finały wojewódzkie mieli bardzo wysoko postawioną poprzeczkę, gdyż w ubiegłym roku szkolnym 2020/2021 wygrali te zawody i jechali na nie jako obrońcy tytułu. Zadanie wykonali znakomicie zdobywając w finale 1145 punktów i wygrywając zawody drugi rok z rzędu!

              Klasyfikacja końcowa

              Zdjęcia w galerii: Mistrzowie Województwa

          • Zaśpiewajmy razem
            • Zaśpiewajmy razem

            • Ponad dwa lata temu rozpoczęto projekt "Zaśpiewajmy razem". Organizatorem przedsięwzięcia był Złocieniecki Ośrodek Kultury. Chór naszej szkoły pod dyrekcją pana Bernarda Gadziny w marcu tego roku, po przerwie wywołanej pandemią, wrócił do pracy nad projektem.Zwieńczeniem prcy był koncert 29 maja w złocienieckim kinie. Chór naszej szkoły zaśpiewał dwie piosenki. W wielkim finale na scenie stanęło około 150 osób i zaśpiewło 4 piosenki. Tym samym publiczność miała okazję słuchać największego chóru na Pomorzu.

              Bernard Gadzina

              Podziękowania

              Zaśpiewajmy razem

          • Wycieczka do Poznania
            • Wycieczka do Poznania

            • 18 maja uczniowie klas 7 b i 7 e uczestniczyli w wycieczce do stolicy wielkopolski. Z samego rana udaliśmy się w podróż i po blisko 3 godzinach podróży Poznań przywitał nas piękną, słoneczną pogodą.

              Najpierw udaliśmy się do Palmiarni, gdzie mogliśmy podziwiać faunę i florę różnych stref klimatycznych i jednocześnie przepiękny Park Wilsona. Poznański ogród botaniczny to jeden z najstarszych w Europie instytucji tego typu. Jego niezwykłe zbiory to 17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków. 

              Następnie mieliśmy okazję zwiedzić Bramę Poznania Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, gdzie dowiedzieliśmy się o początkach państwa polskiego i wyspy katedralnej.

              W Muzeum Rogalowym uczestniczyliśmy w warsztatach wyrobu słynnych rogali barcińskich i mogliśmy skosztować tego regionalnego wyrobu.

              Na obiad udaliśmy się do restauracji o wdzięcznej nazwie „Bamberka” znajdującej się tuż przy Ratuszu i zabytkowej studzience o tej samej nazwie. Lokal serwuje dania regionalne a jego wystrój nawiązuje do tradycji poznańskich.

              Potem spacerowaliśmy po Starym Rynku i deptaku. Był czas na zakup pamiątek i lodów.

              Zdjęcia w galerii; Wycieczka do Poznania

            • Dni wolne - egzamin ósmoklasisty

            • 24-26 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Uczniowie, których rodzice oboje pracują będą objęci opieką świetlicową po złożeniu wniosku. Do złożenia wniosku zobowiązani są również rodzice, których dzieci na codzień korzystają z opieki świetlicowej.

              Pracujący rodzice, którzy nie mogą zapewnić opieki w tym dniu swoim dzieciom, proszeni są o wypełnienie wniosku i złożenie w sekretariacie szkoły do poniedziałku (23 maja do  godziny 14-tej).

              Świetlica czynna będzie w godzinach od 6:30 do 16.00. W tym dniu nie będzie obiadów.

              Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub tu

              Wniosek

          • Wpłaty za obiady
            • Wpłaty za obiady

            • Wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu należy wpłacać na konto:

              Szkoły Podstawowej Nr 1 

              w Złocieńcu 

              PKO BP SA O/Złocieniec

              54 1020 2847 0000 1302 0056 0284

              Treść wpłaty: Obiad za m-c czerwiec - imię i nazwisko dziecka

              w czerwcu:

              obiady będą wydawane od 1 do 22 czerwca (włącznie)

              w dniach 16 i 17 czerwca obiady nie będą wydawane

              1/2 obiadu - 35,00 zł

              cały obiad - 70,00 zł

               

              Opłat za obiady za miesiąc czerwiec 2022 roku należy dokonać do 25 maja 2022 roku.  Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.

              1 obiad kosztuje 5 zł

              Rodzic dziecka korzystającego z obiadów,  w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły.

              W przypadku nieobecności dziecka spowodowanej wyjazdem na wycieczkę, zawody rodzic zobowiązany jest najpóźniej dzień wcześniej zgłosić ten fakt do księgowości (943671599),  celem wycofania obiadu w danym dniu.

              Dziecko, którego rodzic  nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach  z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów.

              Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.

              Numer kontaktowy 943671599

          • KONKURS PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE
            • KONKURS PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE

            • W dniu 5 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim odbył się powiatowy etap konkursu PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2 b - Maja Marszał i Wiktoria Szestopałko. Obie dziewczynki znalazły się wśród najlepszych uczestników. Maja zdobyła wyróżnienie. Wiktoria uzyskała tytuł laureata i tym samym zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu w Koszalinie w kategorii PTASZĘTA POLNE.Gratulujemy i życzymy powodzenia!

              Jolanta Byszewska

              Zdjęcia w galerii: Ptaki, ptaszki 

          • „W bajkowym świecie ekobohaterów”
            • „W bajkowym świecie ekobohaterów”

            • W dniu 29 kwietnia uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wystąpili przed publicznością szkolną w przedstawieniu pt. „W bajkowym świecie ekobohaterów”. Wprowadzili nas w bajkowy świat,  gdzie przypomnieli nam zasady zbiórki i segregacji śmieci. Cała akcja rozgrywa się w zaczarowanym lesie, gdzie nie zabrakło znanych nam postaci z bajek, które jak dobrze wiemy też potrafią naśmiecić. Uświadomili nam jak wiele zależy od nas, od naszego zachowania i codziennych nawyków. Dbając wspólnie o środowisko - wspólnie ochronimy Ziemię – NASZ DOM.

              Przedstawienie zrealizowano w ramach zajęć dofinansowanych z projektu „ Pomorze Zachodnie - sparcie psychologiczno-pedagogiczne”.

              Katarzyna Chojnacka

              Zdjęcia w galerii: Teatrzyk

          • Wycieczka na  wyspę Wolin
            • Wycieczka na wyspę Wolin

            • W dniu 9 maja uczniowie klasy 4 i 5 d  wybrali się na wycieczkę                     po pięknej ziemi wolińskiej. Pierwszym punktem wyprawy były warsztaty                 w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Tam zostaliśmy wprowadzani                 w tematykę wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich oraz skandynawskich  i zasady gry. Celem gry było zdobycie 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się                       po skansenie. Podzieleni na drużyny  musieliśmy odszukać bogów, odgadnąć ich imiona i wykonać u nich zadania (z zakresu dawnych rzemiosł lub sprawnościowe). Zdobyte w ten sposób runy utworzyły odpowiedź – nazwę legendarnego miasta, którego mieszkańców uczestnicy gry muszą uratować przed zagładą. Wygrały drużyny, które  odgadły ukryty wyraz i wykrzyczały              go ze szczytu bramy.  Gra zakończyła się wtedy gdy wszystkie drużyny zdobyły prawidłowe runy i wykonały wszystkie zadania.

              Podczas całej zabawy każdy otrzymał także poczęstunek w postaci podpłomyka, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbaty ziołowej. Zabawę zakończył posiłek przy ognisku.

              Następnie udaliśmy się do Świnoujścia, gdzie główną atrakcją było wdrapanie się  po pokonaniu 300 krętych schodów na szczyt największej w Polsce i jednej z największych na świecie latarni morskiej. Na jej szczycie podziwialiśmy piękne, niezwykłe widoki na morze, port, plażę , gazo-port i miasto. Każdy , kto dokonał tego wyczynu otrzymał pamiątkowy certyfikat.

              Kolejną atrakcją była przeprawa promowa promem pasażersko – samochodowym o nazwie „Bielik” przez rzekę Świnę. Chociaż sama przeprawa jest około 10 minutowa, była wspaniałą atrakcją. Z górnego pokładu mogliśmy podziwiać statki i promy cumujące w porcie. Po drugiej stronie rzeki na chwilę zeszliśmy na ląd i zrobiliśmy krótki spacer nabrzeżem.

              Niedosyt pobytu w Świnoujściu zrekompensowała wycieczka                           po Międzyzdrojach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Promenady Gwiazd, która uważana jest za najpopularniejsze miejsce w Międzyzdrojach. Można tutaj porównać swoją dłoń, z dłońmi ludzi estrady - aktorów, czy piosenkarzy. Od pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd, który odbył się w 1996 roku gwiazdy polskiego kina odciskają swoje dłonie na pamiątkowych płytach.                    Są wśród nich m. in. Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Jerzy Stuhr, Janusz Gajos i wielu innych. W sumie na przestrzeni stu metrów można odnaleźć ponad sto mosiężnych odcisków dłoni. Na promenadzie odsłonięto też kilka tablic pamiątkowych, monumentów i pomników.

              Odbyliśmy spacer plażą, brzegiem morza w stronę mola. Niektórzy wykorzystali ten czas na odszukanie ciekawych kamyków i muszelek. Niektórym trafiły się wcale niezłe okazy.  Następnie przeszliśmy całe molo.              To bardzo wyjątkowe miejsce, jego długość to 395 metrów, a prowadzi na nie charakterystyczne przejście z wieżyczkami. Tutaj też był czas na małe co nieco: lody, gofry ale też  i pamiątki.

              No i trzeba było już wracać. Wycieczka z każdym przejechanym kilometrem dobiegała końca i zgodnie stwierdziliśmy, że wszystko nam się bardzo podobało i należy ten wypad zaliczyć do udanych.

              Wiesława Waloryszak

              Zdjęcia w galerii: Wolin

          • Dzień Ziemi
            • Dzień Ziemi

            • W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne, które zostało ustanowione w 1970 roku. Obecnie jest obchodzone w 192 krajach, a w Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

              Wśród działań zorganizowanych w naszej szkole oprócz dyskusji na temat problemów związanych ze współczesną ekologią odbyły się konkursy- fotograficzny i wiedzy. Spośród uczniów klas 7 z pytaniami na temat ekologii najlepiej poradziła sobie Basia Szydłowska (kl. 7e), natomiast w klasach 8 najlepsza okazała się Weronika Krawczyk (kl. 8g). Przesłano wiele zdjęć dotyczących zwiastunów wiosny, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić siedmiu autorów, a pierwsze miejsce przypadło Stasiowi Sobczykowi z kl. 5b.

              Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i udowodnili, że tematyka zagrożeń naszej planety nie jest im obca.

              Pamiętajmy!
              Dzień Ziemi powinien trwać cały rok. Wtedy mielibyśmy szansę zrobić coś znaczącego dla naszej planety.

               

              Zdjęcia w galerii: Dzień Ziemi

          • Warsztaty profilaktyczne
            • Warsztaty profilaktyczne

            • W kwietniu i maju uczniowie klas IV, V i VII zostali objęci wsparciem psychologicznym. Uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Polskie Centrum Profilaktyki. Podczas spotkań poruszano między innymi takie tematy jak:

              Hejting w sieci – stop mowie nienawiści.

              Agresja i przemoc rówieśnicza.

              Konflikty rówieśnicze – umiem rozwiązywać spory.

              Zdjęcia w galerii: Warsztaty

          • Wycieczka klasy 5d
            • Wycieczka klasy 5d

            • 22 kwietnia uczniowie klasy 5d wybrali się na wycieczkę do Świdwina. Główną atrakcją wyjazdu były zajęcia w Centrum Nauki Cordis. Jest to taka placówka, gdzie popularyzuje się naukę przy użyciu nowoczesnych technologii. To miejsce do eksperymentowania, rozwijania potencjału twórczego oraz samodzielnego prowadzenia doświadczeń, głównie w zakresie nauk przyrodniczych i zdrowia. Tam uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i mogli rozwijać swoje zainteresowania.  Okazało się , że zagadnienia naukowe mogą być ciekawe i interesujące i nikt nie  zauważył jak czas szybko minął.

              Następnym punktem programu wycieczki był świdwiński zamek, po którym oprowadzał pan przewodnik i ciekawie opowiadał o jego historii. Wiele emocji wzbudziło wdrapanie się na szczyt baszty, z której można było podziwiać uroki Świdwina.

              Wycieczkę zakończył pobyt na basenie, gdzie można było do woli szaleć w rwącej rzece i organizować zjazdy na czas w tamtejszej zjeżdżalni. Wszyscy wspaniale się bawili. Na koniec wszyscy ustawili się jeszcze w kolejce po pyszne lody i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej dało się słyszeć głosy , że chętnie wrócimy tam jeszcze raz.

              Wiesława Waloryszak

              Zdjęcia w galerii: Wycieczka 5d

          • Święta Majowe
            • Święta Majowe

            • Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja.  Zaprosili wszystkie piąte klasy na sztukę historyczno- pedagogiczną pod tytułem ,,Na kolanie, panie Janie!. Tytułowy bohater nie chciał się uczyć... Karą dla niego miało być oddanie go na praktyki do szewca. Chłopiec w magiczny sposób przenosi się w czasie i otrzymuje piękną lekcję historii.  Widzi obrady Sejmu Wielkiego, słyszy rozmowy posłów na temat pierwszej polskiej konstytucji. Zaczyna rozumieć wielką wartość tej ustawy dla porządku i sławy ojczyzny.  Występ zapoczątkowali najmłodsi. Grupa taneczna przedstawiła swoją wersję poloneza.  Uczniowie klas trzecich zaprezentowali część  artystyczną i utwory poświęcone faktom historycznym związanym z wydarzeniami 1791 roku. Całość ozdobiły utwory patriotyczne wyśpiewane przez szkolny chór.

              Maria Zagiczek

              Zdjęcia w galerii: Święta Majowe

          • Mały Konkurs Recytatorski
            • Mały Konkurs Recytatorski

            • 22 kwietnia 2022 r. trzech uczniów - Wiktoria Szestopałko, Maja Marszał i Miłosz Komorowski wzięło udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim w Małym Konkursie Recytatorskim w Szczecinie. Ponad stu recytatorów w piątek i w sobotę prezentowało wiersze i prozę na Zamku Książąt Pomorskich.  Tym bardziej jest nam miło , że wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły. 

              Maja Marszał z klasy II b pięknie zaprezentowała utwory :„Kaczka tłumaczka” Wandy Chotomskiej i "Na wystawie” Danuty Wawiłow tym samym znalazła się wśród wyróżnionych. 

              Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów !

              Zdjęcia w galerii: Konkurs

              Joanna Turczyn