• Regulamin

•

1. Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią i szkolnym ośrodkiem informacji służącym uczniom,      nauczycielom,  pracownikom szkoły i rodzicom.

2. Biblioteka udostępnia swe zbiory czytelnikom na zewnątrz /literaturę piękną, fachową i popularnonaukową/ oraz na miejscu - w czytelni /księgozbiór podręczny, multimedia, czasopisma/.

3. Czytelnik indywidualny może wypożyczyć jednorazowo 3 książki /w tym 1 lekturę/ na maksymalny okres 21 dni z możliwością przedłużenia terminu. Szczególnie poszukiwane materiały wypożycza się na okres do 5 dni

5. Opiekunowie klasopracowni mogą dokonywać wypożyczeń kompletów książek i ponoszą pełną odpowiedzialność za powierzony majątek.

6. Czytelnik odpowiada za wypożyczone zbiory. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia zobowiązany jest zwrócić identyczny tytuł lub inny wskazany przez nauczyciela bibliotekarza, który odpowiada aktualnej wartości rynkowej zniszczonych /zagubionych/ materiałów.

7. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

8. Uczniowie i pracownicy zespołu szkół, którzy z niego odchodzą, obowiązani są do rozliczenia się z biblioteką .

9. Korzystanie z bazy komputerowej regulowane jest odrębnym regulaminem.

10. Wypożyczalnia i czytelna to miejsce CICHEJ PRACY. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów.