.
Wycieczka do Pijalni Czekolady E. WEDEL
11.04.2025 r. klasy 1b i 2f udały się na wycieczkę do Szczecina. Celem podróży była Pijalnia Czekolady E. Wedel. Po przekroczeniu progu pijalni i zajęciu miejsc uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych pachnących czekoladą. Poznali rodzaje oraz sposoby produkowania czekolady, a także wiele rozmaitych ciekawostek na jej temat. Następnie wysłuchali bajki o czekoladzie i wzięli udział w quizie dotyczącym poznanych informacji. Potem wszyscy przystąpili do dekorowania własnego czekoladowego jaja dwoma pisakami (z czekoladą białą i mleczną), które po zapakowaniu w eleganckie pudełko, zabrali do domu. Bardzo smacznym punktem programu była degustacja czekolady przystrojonej górą kolorowych lentylek. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom ich ukończenia.
Ostatnim punktem wycieczki był pyszny obiad w restauracji McDonalds. Po nim uczniowie wrócili do domu zadowoleni, uśmiechnięci, z poczuciem sytości. Podróż minęła szybko, a po wycieczce każdemu pozostało wielkie czekoladowe jajo i czekoladowe pyszne wspomnienie :)
Organizatorkami wycieczki były:
Anna i Agnieszka Michałek.
Szczególnie podziękowania należą się opiekunom wycieczki:
Renacie Barańskiej i Agnieszce Udycz.
Wpłaty za obiady
Wpłaty za obiady w miesiącu maju należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c maj - imię i nazwisko dziecka oraz klasę
cały obiad: 102,00
1/2 obiadu: 51,00
Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 6 zł
1/2 obiadu kosztuje 3 zł
Za obiady w maju proszę wpłacać do 18 kwietnia włącznie.
W maju jest 17 dni żywieniowych.
MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W czwartek 10 kwietnia 2025 roku nad jeziorem Dłusko na trasach biegowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych. Zawody organizowali nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Jak co roku na trasy biegowe przyjechały szkoły z terenu powiatu drawskiego i stoczyły w czasie zawodów zacięta walkę. Przybliżając zasady warto wiedzieć, że w zawodach każdy zawodnik otrzymuje punkty za miejsce które zajął ( 1m – 1pkt, 2m – 2pkt itd.).Wygrywa ta drużyna , która zdobędzie najmniej punktów. Warto więc walczyć do samego końca o jak najlepsze miejsce.
Zawody były rozgrywane w 3 kategoriach wiekowych: klasy 4 i młodsi, klasy 5-6 oraz klasy 7-8, oraz z podziałem na chłopców i dziewczęta. Jako pierwsze ruszyły na trasę dziewczęta z klas 4 i młodszych,które walczyły do samego końca i wywalczyły I miejsce. Warto podkreślić, iż w naszej drużynie startowały 2 uczennice klasy 2 i jedna uczennica z klasy 3. W tej kategorii dwie drużyny miały po tyle samo punktów, decydowało miejsce zajętenb przez najlepszego zawodnika,któą była nasza reprezentantka.
Po nich wystartowali chłopcy z klas 4 i młodsi, którzy z dużą przewaga zajęli zasłużone I miejsce. Kolejny bieg to start uczennic z klas 5-6 , w którym to nasza reprezentacja zajęła III miejsce. W następnym biegu nasi chłopcy z klas 5-6 zasłużenie i z dużą przewagą zajęli również I miejsce.
Dwa ostatnie biegi były bardzo emocjonujące, do samego końca nie było wiadomo kto wygrał, zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli do samego końca o jak najlepsze miejsca. Po podliczeniu punktów okazało się, że dziewczęta i chłopcy z klas 7-8 również zajęli Im.
Wszystkie drużyny, które zajęły Im wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, który odbędzie się w Stargardzie 15 kwietnia 2025 r.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za jak najlepszy występ w Stargardzie!!!
SKŁADY NASZYCH DRUŻYN:
Dziewczęta
kl.4 i młodsze: Chwastek Maria, Benecka Natalia, Rudzińska Małgorzata, Lemmen Maja, Siuda Zofia, Wyczyńska Zuzanna, Bociańska Maja
kl.5-6: Mączka Lena, Włodarek Milena, Wójcik Amelia, Bożek Anna, Ignatiuk Joanna, Dąbrowska Weronika, Skrocka Karolina,
kl. 7 -8 :Roganowska Julia, Kapuścińska Lena, Zemankiewicz Hanna, Pasińska Zuzanna, Rickus Ines, Kot Nikola, Szwarc Lena
Chłopcy:
kl.4 i młodsi: Knapik Oskar, Mysik Ryszard, Likas Kacper, Morawiec Igor, Reszka Jakub, Nowicki Hubert
kl. 5-6 : Wasiniewski Mateusz, Borek Adam, Nowak Oliwier, Szulc Adam, Knapik Aleksander, Janczak Maxwell, Miłaszewicz Paweł,
kl. 7 -8 : Benecki Szymon, Lewicki Szymon, Wąwoźny Emil, Stalmaczonek Adam, Piackus Oskar, Ulewicz Daniel, Nikodem Wiktor
Karolina Wraga-Wujków
10
Warsztaty plastyczne
W dniu 10.04.2025 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w specjalnych warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. W czasie lekcji własnoręcznie wykonali koszyczki wielkanocne. W tym celu wykorzystali swoją bogatą wyobraźnię, kreatywność oraz różnorodne materiały. Efektem ich pracy był pięknie udekorowany koszyczek, w którym znalazły się: pisanki, ptaszki, kurczaczki, kwiaty, zajączki i inne materiały. Każdy uczeń zabrał swoje dzieło sztuki do domu.
Tego samego dnia na drzwiach naszej klasy pojawił się wielkanocny zając. Miłą niespodziankę sprawiła nam mama Ignacego. Bardzo DZIĘKUJEMY za śliczny projekt oraz wykonanie.
Anna Michałek
Wielkanocne warsztaty
Uczniowie klas 1 d i 1 e wybrały się 11 kwietnia do Starego Drawska na warsztaty wielkanocne i spotkanie z wielkanocnym królikiem.
Dzieci dowiedziały się o tradycjach wielkanocnych,zrobiły palmy, brały udział w zabawach tematycznych i animacyjnych. Na koniec wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnych jajeczek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Królikiem.
Zabawa była przednia
Agnieszka Jaśkiewicz
Katarzyna Jędrzejszyn
Wycieczka do lasu
W dniu 7 kwietnia uczniowie klasy 2 b i 2 c wzięli udział w wycieczce do lasu, podczas której czekało na nich wiele atrakcji przygotowanych przez panią Beatę Wielgórkę, pana Korneliusza Knittera i Grzegorza Wojtaszyka.
Najpierw dzieci odnajdywały zadania ukryte na drzewach, a następnie je rozwiązywały. W trakcie aktywności poznały liczne ciekawostki dotyczące roślin i zwierząt leśnych. Po zakończonych zadaniach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W zorganizowanym quizie uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe medale za udzielenie poprawnych odpowiedzi.
Największą atrakcją okazała się żywa sowa – każde dziecko mogło wziąć ją na rękę i obejrzeć z bliska. Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.
Małgorzata Kalinowska, Jolanta Byszewska
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM
10.04.2025 r. odbyło się podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM.
Oto zwycięzcy:
młodsza grupa wiekowa:
I miejsce W. Tołoczko,
II miejsce M. Udycz
III miejsce W. Wawer
IV miejsce M. Michalak
starsza grupa wiekowa:
I miejsce I. Bartkus
II miejsce O. Gładysz
III miejsce Sz. Lewicki
Gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów!
7
Szkolny Turniej Browl Stars
10 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Browl Stars. Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski.
W rozgrywkach uczestniczyły trzyosobowe drużyny. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Rywalizację prowadzono na różnych planszach i w różnych trybach.
W turnieju wzięło udział 17 drużyn z klas 4-8.
Zwycięska drużyna otrzymała bon do Media Expert o wartości 150 zł.
Wyniki:
1 m - Championy: M. Miller, A. Borek, Sz. Benecki
2 m - Banany: C. Perkowski, Sz. Dunowski, I. Pietruszka
3 m - Good Boys: M. Czerepaniak, M. Gliszczyński, F. Ślaski
Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki.
W Krainie Wielkanocnego Królika
We wtorek, 1 kwietnia, klasa 3d i 1c wraz z wychowawczyniami Lidią Dolatą i Małgorzatą Dawszewską odwiedziły Krainę Wielkanocnego Królika, który zamieszkał w Starym Drawsku. W towarzystwie Świątecznego Królika uczniowie uczestniczyli w zabawach, tańcach muzycznych, animacjach tematycznych oraz w poszukiwaniach ukrytych pisanek. W ramach warsztatów kreatywnych wykonano piękne palmy wielkanocne z naturalnych materiałów. Uczniowie wysłuchali opowieści o tradycjach wielkanocnych. Zabawom towarzyszył wiosenny poczęstunek. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie z Wielkanocnym Królikiem. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowy dyplom.
Nadzieje Olimpijskie
Adam Borek z MKS Junior Złocieniec pojedzie na
FINAŁ KRAJOWY LEKKOATLETYCZNYCH NADZIEI OLIMPIJSKICH
96. Masowe Biegi Przełajowe i eliminacje Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Biegach Przełajowych za nami
W miniony weekend w Gryfinie spotkali się najlepsi zawodnicy w województwie, aby w kategoriach wiekowych U12/U14/U16 walczyć o kwalifikację na Finał Krajowy, który odbędzie się jesienią we Włocławku.
Tak jak już informowaliśmy, awans na krajowy czempionat z naszej Szkoły wywalczył Adam Borek (kategoria U14).
W Gryfinie toczyła się również rywalizacja w młodszych i starszych rocznikach. Nagradzana było najlepsza dziesiątka każdego biegu i tu udało nam się dorzucić kolejne wyróżnienie:
Szóste miejsce zajęła Natalia Benecka (2016 r.),
Poziom tych zawodów był fenomenalny - oby jak najwięcej takich w tym roku. Serdecznie gratulujemy sukcesów
Pełne wyniki naszych uczniów:
Dziewczęta 2016 (800 metrów):
6. Natalia Benecka
Dziewczęta 2015 (800 metrów):
29. Małgorzata Rudzińska
Chłopcy 2015 (800 metrów):
30. Mikołaj Pierechód
Chłopcy 2014 (800 metrów):
26. Igor Morawiec
45. Jakub Reszka
Chłopcy 2012 (1000 metrów):
2. Adam Borek (na 27 startujących)
13. Adam Szulc
Chłopaki 2010/2011 (1000 metrów):
18. Szymon Benecki
19. Szymon Lewicki
Gratulujemy!
6a i 6e w Fabryce Wody
8 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy 6a i 6e uczestniczyli w wycieczce Fabryki Wody w Szczecinie. Fabryka Wody to nowoczesny aquapark i edukatorium, w którym edukacja i rozrywka świetnie się ze sobą łączą.
Uczniowie wraz z przewodnikami zwiedzali działy informujące o znaczeniu wody w: Kosmosie, Klimacie, Oceanach, Człowieku, Cywilizacji Wody i Hydroinżynierii. Przemierzając spiralną ścieżką przypominającą wir wodny przez kolejne strefy tematyczne poświęcone wodzie w różnych dziedzinach życia i nauki, uczniowie między innymi udali się w kosmiczną podróż w kabinie symulacyjnej, wprawili w ruch kule wodne obrazujące zasadę działania siły odśrodkowej, zgłębiali tajemnice ludzkiego ciała, przekonali się jak działa kamera termowizyjna, zanurzyli się w tunelu oceanicznym, podziwiali przepiękne koralowce, poznali niezniszczalnego niesporczaka.
Następnym punktem programu była wizyta w strefie basenowej, gdzie uczniowie mogli dać upust swojej energii, zrelaksować się i przede wszystkim dobrze się bawić korzystając z najróżniejszych, wodnych atrakcji oferowanych przez kompleks.
7
16. Południk Kids!
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu w ramach 16. Południk Kids!
Uczniowie wysłuchali trzech edukacyjnych prelekcji, które łączą pasję do podróży z ważnymi tematami ochrony środowiska. Grzegorz Stopa, który opowiedział o niezwykłej roli lasów i innych form krajobrazu w ochronie przyrody.
Grzegorz podzielił się historią ochrony takich zwierząt jak wilk, żubr i bóbr, a także zapoznał młodzież z analizą zdjęć satelitarnych Google Earth.
Piotr Strzeżysz, który od 30 lat przemierza glob na dwóch kółkach, podzielił się nie tylko przygodami, ale i refleksjami na temat wolności, uważności i kontaktu z przyrodą.
Na koniec Emil Witt zabrał uczestników w niezwykłą wyprawę do Amazonii – opowiadając o swoich przygodach w sercu dżungli, lokalnych społecznościach i niezwykłych przygodach związanych z podróżami w tym niezwykłym miejsc.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w lekcjach online, otrzymaliśmy zaświadczenie.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji.Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem przez Ministra Cyfryzacji, Ministra Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, polskiej Prezydencji w Radzie UE oraz Centrum Nauki Kopernika.
Agnieszka Przywarta
Art Voyage
Uczniowie naszej szkoły w dniach 28 marca i 1 kwietnia obejrzeli niesamowite widowisko międzynarodowej grupy artystów Art Voyage
Artyści dostarczyli dzieciom moc wrażeń. Uczniowie mogli podziwiać występ wielkich lalek zespołu „pomarańczowy nastrój”, piękną Jasmine i jej zabawny taniec, żywą kostkę różowej pantery, rosnącą Matrioszkę czy klauna Igora i dziwnego profesora z Niemiec.
Wszystkie te występy były niesamowite i bardzo podobały się dzieciom, jednak atmosfera sięgnęła zenitu, gdy na scenie pojawił się człowiek sprężyna. Uczestnik rumuńskiej wersji programu „Mam Talent” giętko i sprężyście wyginał ciało. Do wspólnej zabawy zostali włączeni chętni uczniowie, którzy spróbowali swoich sił w pokazach. Było zabawnie a zarazem ciekawie.
Agnieszka Przywarta
2
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Stachy
W dniu 02.04.25r. uczniowie : Leon Byczek- Kawecki, Lena Kapuścińska, Maja Pacek, Sebastian Frydrych oraz Wiktor Nikodem reprezentowali naszą szkołę podczas drugiego etapu Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Stachy w Połczynie Zdroju.
Uczniowie mierzą się z zadaniami na platformie Quizziz. Dzięki platformie po zakończeniu testu widzą swój wynik,ale dopiero po zakończeniu pracy przez wszystkich uczestników, wiedzą, które miejsce zdobyli.Konkurs swoim zasięgiem obejmuje szkoły z kilku powiatów, a trudność zadań jest naprawdę wysoka. Tym bardziej gratulujemy uczniom, którzy stanęli na podium.
Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie również znaleźli się w gronie najlepszych.
Leon Byczek- Kawecki zajął 2.miejsce wśród klas siódmych, Sebastian Frydrych -3.miejsce wśród klas ósmych, a Wiktor Nikodem -5. miejsce wśród klas ósmych.
Gratulacje!
Dorota Flis- Kucharska
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
MKS Junior Złocienie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Gnieźnie 30.03.2025r roku zdobył 3 punkty do Rankingu SMM.
Ostatnie sprawy chorobowe nie pomogły, ale chłopaki dali z siebie wszystko.
Z naszej szkoły punkt do Rankingu SMM wywalczył Szymon Lewicki, który był 16. zawodnikiem biegu na 3km U16.
Wyniki naszych uczniów:
3 km U16 M:
16. Szymon Lewicki
17. Szymon Benecki
Gratulujmy!
Łukasz Piórkowski
Szkolny turniej w koszykówkę dla klas 7 – 8 oraz turniej w „dwa ognie” dla kl.6
13 marca 2025 roku odbył się Szkolny Turniej w piłkę koszykową dla klas 7 -8. W turnieju wzięły udział dwie drużyny chłopców . Po zaciętym spotkaniu wygrał zespół w składzie : Szymon Lewicki( 7a), Igor Bartkus (7a) i Daniel Ulewicz (8b). II miejsce zajęła drużyna w składzie: filip Michalak(8c), Emil Wąwoźny(7d) oraz Szymon Cerk (8b). Chłopcy popisali wieloma ciekawymi zagraniami i pokazali swoje umiejętność. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Natomiast 31 marca został zaplanowany Turniej w „Dwa ognie” dla klas 6 . Do turnieju zgłosiły się 2 drużyny , niestety jedna z nich pojawiła się w niepełnym składzie. W związku z tym drużyna klasy 6b wygrała walkowerem. W ramach treningu klasa 6b rozegrała zaciekły mecz kontrolny. Gratulujemy zwycięstwa i chęci!!!
Ogólnopolski Tydzień Uważności w klasach I - III
W dniach 17.03.2025 r. - 21.03.2025 r. klasy I – III wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności w szkole „W rytmie ciała” zorganizowanym przez Fundację z Uważnością. Koordynatorkami były nauczycielki Agnieszka Michałek i Anna Michałek.
Uważność to zwracanie uwagi na swoje bezpośrednie doświadczenie w chwili obecnej, bez oceniania. Rozwijanie swojej uważności na zmysły, ciało, emocje, myśli i doświadczenie daje nam możliwość stawania się odpowiedzialnym, daje podstawę do tego, by radzić sobie z emocjami, różnymi stanami, myślami. Uczy nas, jak pozostać stabilnym i spokojnym w różnych okolicznościach. Tworzy możliwość stania się współczującym i empatycznym.
Celem akcji było skierowanie uwagi na to, co naprawdę ważne – kontakt ze sobą, zatrzymanie się w codziennym biegu i budowanie uważności na ciało, które jest naszym przyjacielem, barometrem, informatorem. Obowiązywały w tych dniach specjalne zasady, np. uczniowie nie byli oceniani, nie pisali kartkówek i uczestniczyli w Uważnych Przerwach podczas lekcji.
Uczestnicy chętnie podjęli się nowego wyzwania. Z zaangażowaniem brali udział w zaproponowanych zabawach według planu tygodnia (m.in.: uważne chodzenie, uważne siedzenie, uważne leżenie). Na ich twarzach często rysował się uśmiech, a po zakończonym dniu można było usłyszeć, że czują się lepiej.
Na zakończenie Tygodnia Uważności każda klasa otrzymała specjalny dyplom za uczestnictwo w tym niecodziennym wydarzeniu.
Agnieszka Michałek
Anna Michałek
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie