
Aktualności
.
Młode poetki z piątej klasy
Jest nam szczególnie miło, że 23 marca 2024 r. nauczycielka z naszej szkoły z rąk Prezesa Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich, Eugeniusza Orłowa otrzymała Nagrodę im. Bolesława Prusa – dyplom oraz statuetkę. Joanna Turczyn jest założycielką pierwszego szkolnego Koła Młodych Poetów „Przekreska” w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, którego patronat objęło Stowarzyszenie Autorów Polskich w Warszawie. Jesienny konkurs zmotywował dziewczęta do kreatywnej pracy. Jednocześnie sprawił, że w dziewczętach obudziła się wena. Ich wiersze bardzo podobały się poetom. Cieszy fakt, że w nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje, szlifować talent.
Joanna Turczyn wraz z trzema uczennicami V klasy, członkiniami Koła Młodych Poetów „Przekreska” uczestniczyła w warsztatach 23 marca 2024 r. w Warszawie. Jedenastolatki przeczytały po jednym swoim wierszu, mocno przeżywając spotkanie z poetycką publicznością z całej Polski. Przy suto zastawionym stole w zacnym gronie rozprawiałyśmy o poezji i sztuce. Wanda Dusia Stańczak wręczyła na pożegnanie autorskie tomiki haiku „Krople rosy” i dedykacjami i podziękowaniem za udział w wieczorze. Otrzymały je: Michalina Szymczak, Amelia Hajduk i Agata Kaczmarek. Wanda Stańczak przekazała też dla Klubu kilka antologii SAP. Następnego dnia dziewczęta z zachwytem przemierzały ulice Warszawy, by odpocząć na 30. piętrze Pałacu Kultury.
Zdjęcia w galerii: Młode poetki
Stachy - konkurs
25 marca w Zespole Szkół w Połczynie Zdroju odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Stachy -międzyszkolne potyczki matematyczne". Pięcioro uczniów naszej szkoły osiągnęło najwyższe wyniki spośród ponad 100 uczniów z powiatów: drawskiego, świdwińskiego
i szczecineckiego.
kl. 7
I miejsce Michał Soroko kl. 7dIII miejsce Sebastian Frydrych kl. 7b
kl. 8
I miejsce Lena Marchewka kl. 8b
II miejsce Aleks Sawicki kl. 8b
III miejsce Kaja Wrzesińska kl. 8b
Dla zwycięzców przygotowany był słodki poczęstunek. Nagrody rzeczowe, statuetki oraz dyplomy wręczyły: pani dyrektor Krystyna Kawicz-Żabska oraz organizatorka pani Joanna Tokarska.Zdjęcia w galerii: Stachy
Kangur 2024
21 marca 2024r. 78 uczniów z klas II-VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Uczniowie rozwiązywali (przez 75 minut) trudne zadania logiczne w kategoriach:
Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy 7 i 8 szkół podstawowych;
Każdy uczestnik otrzymał układankę tangram i dyplom uczestnictwa.
Czekamy na wyniki.Zdjęcia w galerii: Kangur 24
Wolontariusze SP 1 pomagają
Szkolne Koło Wolontariatu "pomagaMY" kolejny raz wzięło udział w akcji Fundacji Magia Serca, która we współpracy z Bankiem Żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie w dniach: 15 i 16 marca 2024 r. zorganizowała przedświąteczną akcję Wielkanocnej Zbiórki Żywności! Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu wspierali akcję w „Stokrotce”. i „Lewiatanie”. Zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej Gminy/Powiatu.
Zdjęcia w galerii: Wolontariat
Konkurs Recytatorski
18 marca 2024 roku w kinie Mewa odbył się 69. Powiatowy Mały Konkurs Recytatorski. Ponad dwudziestu recytatorów zaprezentowało swój repertuar. Niesamowicie wyrównany poziom , kunszt przygotowanych wierszy sprawił, że na chwilę każdy uniósł się na skrzydłach poezji. Tym bardziej jest nam miło, że wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczestniczki z naszej szkoły: Zuzanna Ziętek- Jakubowska z kl 2 d - laureatka , którą przygotowała Pani Katarzyna Jędrzejszyn oraz Maja Marszal z kl 4b - wyróżniona, przygotowana przez Panią Joannę Turczyn. Gratulacje !!!
Zdjęcia w galerii: Konkurs Recytatorski
MyFreedomDay
Uczniowie klas ósmych, jak co roku wzięli udział w akcji MyFreedomDay organizowanej przez stację telewizyjną CNN International. Ma ona na celu zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problem współczesnego niewolnictwa. Młodzi ludzie dowiadują się jak unikać zagrożeń i aktywnie wspierać walkę z wykorzystywaniem innych ludzi do niewolniczej pracy.
Akcja odbyła się w ramach lekcji WOS prowadzonych przez panią Renatę Wójciak.
Mistrzostwach Regionu w piłce siatkowej dziewcząt
W poniedziałek 18 marca 2024 roki reprezentacja dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Regionu w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w Resku, w zawodach brali udział mistrzowie poszczególnych powiatów. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z drużyną ze Stargardu. Mecz był wyrównany i zakończył się tie-breakiem, w którym wygrała drużyna ze Stargardu. Kolejny mecz to gładko wygrany mecz ze szkoła podstawową w Resku. W ostatnim decydującym meczu zmierzyliśmy się z zespołem SP4 Wałcz, był to mecz , który decydował o kolejności całego turnieju. Pierwszego seta przegraliśmy, w drugim secie nasze dziewczęta mocno poprawiły swoją grę i wygrały seta. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był trzeci set rozgrywany do 15, nasza drużna pokazała jak się walczy do samego końca i z wyniku 14 do 9 doprowadziła do remisu 14:14 ,niestety kolejne dwa punkty padły łupem drużyny z Wałcza, która wygrała trzeciego seta i cały mecz 2:1. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony, walczyły doi samego końca by zdobyć jak najlepsze miejsce. W ostatecznym rozrachunku nasz zespół zajął 3 miejsce.
Skład zespołu:
Lena Przytuło
Lena Krurzyńska
Lena Marchewaka
Maja Wojdyła
Julia Buszta
Zuzanna Pasińska
Martyna Bociańska
Agata Rynkiewicz
Opiekun drużyny : Karolina Wraga-Wujków
Zdjęcia w galerii:
Marzec - miesiąc matematyki
Marzec uznawany jest na całym świecie za miesiąc matematyki. To w marcu obchodzimy Dzień Polskiej Statystyki (9.03), Dzień Matematyki (12.03) i Dzień Liczby Pi (14.03). W naszej szkole tradycją jest, że nauczyciele matematyki wraz z uczniami biorą udział w obchodach tych świąt.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa gazetka. Także sale lekcyjne zmieniły z tej okazji wystrój. A na drzwiach do sal pojawiły się ciekawostki związane z Ludolfiną. 12 marca uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym online “ Stachy”, gdzie zdominowali podium w obu kategoriach.
Natomiast 14.03 uczniowie podczas lekcji matematyki mierzyli się z różnorodnymi zadaniami związanymi z Liczbą Pi. Poznali jej wartość liczbową oraz jej znaczenie dla całej matematyki, fizyki, astronomii.
Również tego dnia w szkole organizowany był konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi.
Wyniki konkursu: Klasy 1-3
- Blanka Bobryk (3c) - 150 cyfr
- Krzysztof Jakubowski (3d) - 96 cyfr
- Mikołaj Pierechód (3b) - 86 cyfr
Klasy 4-8
- Adam Borek (5a) - 74 cyfry
- Emilia Rybacka (6c) - 46 cyfr
- Olaf Link (5b) - 29 cyfr
Także w czwartek chłopcy z klas 4-8 zaprezentowali innym uczniom swoje umiejętności w szybkim układaniu kostki Rubika oraz różnych jej wersji.
W pokazie SpeedCubing wzięli udział: Marek Udycz( 4b), Aleksander Knapik (5b), Igor Bartkus (6a), Dawid Nieszporek( 6a), Szymon Lewicki( 6a), Aleksy Wiszniewski (8a). Pokaż okazał się bardzo atrakcyjny, a publiczność prosiła o organizację kolejnych.
Chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, który polegał na stworzeniu portretu słynnego matematyka. Prace zostały przesłane do Gdańska i czekają na ocenę komisji konkursowej.
14.03 przedstawiciele klas 8 i 7: Kaja Wrzesińska, Aleks Sawicki, Natalia Marek i Michał Soroko reprezentowali szkołę w V Powiatowym Konkursie Supermatematyk w Drawsku Pomorskim.
Dodatkową atrakcją było wspólne zdjęcie klas: 4c, 5c i 5d na boisku szkolnym. Każdy z uczniów zapozował z jedną cyfrą rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi.
To było prawdziwe matematyczne święto.
Nauczyciele matematyki:
Monika Konofał
Beata Szynal-Smolarek
Agnieszka Koska
Dorota Flis-Kucharska
Kiermasz
SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM
12 marca 27 uczniów (kl. 7-8) naszej szkoły wzięło udział w konkursie matematycznym -„Stachy-międzyszkolne potyczki matematyczne”. Inicjatorką i organizatorką konkursu jest nauczycielka matematyki Joanna Tokarska z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju. Test przeprowadzony został na platformie QUIZIZZ i każde zadanie wymagało obliczeń. Uczniowie w ciągu 60 minut mierzyli się z zadaniami arytmetycznymi, geometrią, skalą mapy, zadaniami tekstowymi, kątami i wielokątami oraz z zagadkami logicznymi. Wszystkie zadania były dostosowane do poziomu klasy. Głównym założeniem matematycznych potyczek jest doskonalenie umiejętności logicznego
i twórczego myślenia uczniów i wskazanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym. Spośród szkół podstawowych z powiatu świdwińskiego, drawskiego i szczecineckiego nasi uczniowie zdobyli najwyższe noty.W kategorii kl. 8 zwycięzcami zostali uczniowie z kl. 8b:
I miejsce –Lena Marchewka
II miejsce –Aleks Sawicki
III miejsce –Kaja Wrzesińska
W kategorii klas 7:
I miejsce –Michał Soroko kl. 7dIII miejsce –Sebastian Frydrych kl. 7b
Gratulacje dla naszych uczniów.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 marca w Zespole Szkół w Połczynie Zdroju.Zdjęcia w galerii: Stachy
XV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla szkół podstawowych.
XV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla szkół podstawowych.
13 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbył się etap rejonowy 15. Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych.
W konkursie udział wzięło 27 uczniów z rejonu Drawsko Pomorskie, Czarne, Jastrowie, Piła, Szczecinek, Trzcianka i Wałcz.
Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce pt. "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
I miejsce zajął Aleksy Wiszniewski z kl. 8a i to właśnie On będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu który odbędzie się 8 maja 2024 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Zdjęcia w galerii: Konkurs
Piłka siatkowa dziewcząt
Dnia 7 marca w Czaplinku odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna w składzie:
1.Romek Ola
2.Łoś Julia
3.Jasnowska Oliwia
4.Ignatiuk Joanna
5.Ziętek Nadia
6.Walkowiak Zuzia
7.Bożek Anna
8.Dąbrowska Weronika
Zajęła pierwsze miejsce pokonują drużynę Czaplinka 2 do 0 i zespół Drawska 2 do 1.Następny turniej odbędzie się w Stargardzie.
Zdjęcia w galerii:
XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
8 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu pięćdziesięcioro uczniów ze szkół powiatu drawskiego wzięło udział w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
Mistrzowie zmierzyli się z tekstami dyktand przygotowanymi przez Panią mgr B. Miszewską, dyrektor Zespołu Szkół im. W. Andersa w Złocieńcu. Kreatywne teksty przeniosły uczniów do świata marzeń i podróży. Niejednemu jedenastoipółlatkowi drżało pióro, gdy walczył w niezwykle zaciętej corridzie ortograficznej.
Oto najlepsi z najlepszych:klasy IV – V
Julia Tkaczuk - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu
Amelia Grochulska - Szkoła Podstawowa nr 1 im mjr. H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
Agata Kaczmarek – Szkoła Podstawowa nr 1 im J. Kusocińskiego w Złocieńcuklasy VI – VII
Antoni Kaczyński - Szkoła Podstawowa nr 1 im mjr. H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
Jan Łapuć - Szkoła Podstawowa nr 1 im mjr. H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
Martyna Piziak - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcuklasy VIII
Marta Stryburska - Szkoła Podstawowa nr 1 im mjr. H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
Aleks Stawicki - Szkoła Podstawowa nr 1 im J. Kusocińskiego w Złocieńcu
Julia Goryś - Szkoła Podstawowa nr 1 im mjr. H. Sucharskiego w Drawsku Pom.Gratulacje!
Do zobaczenia za rok!
Zdjęcia w galerii: Konkurs ortograficzny
Program Stypendialny Horyzonty
Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę. Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty
Wielkanocne warsztaty
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 6 marca klasa 1 "a" wybrała się na warsztaty do Bełcznej. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyki i rozbudzanie wyobraźni. W ramach zajęć kulinarnych dzieci upiekły własne babeczki. Podczas warsztatów plastycznych każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną oraz kręcił tradycyjne kwiaty z krepiny. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
Karolina Adamczewska
Zdjęcia w galerii: Warsztaty
Warsztaty Wielkanocne
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu zaprasza na Warsztaty Wielkanocne
Wpłaty za obiady
Wpłaty za obiady w miesiącu kwietniu należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c kwiecień - imię i nazwisko dziecka oraz klasę
cały obiad: 120,00
1/2 obiadu: 60,00
Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 6 zł
1/2 obiadu kosztuje 3 zł
Za obiady w marcu proszę wpłacać do 19 marca włącznie.
W kwietniu jest 20 dni żywieniowych. 28.03 - 2.04 - wiosenna przrwa świąteczna
Akcja szkolnego wolontariatu
Archiwum Aktualności