Warsztaty o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo - drogowych
W czwartek 16. 11. 2023 w klasie 3d mama jednej z uczennic pani Emila przeprowadziła zajęcia dotyczące zachowania bezpieczeństwa na przejazdach drogowo-kolejowych. Celem było przybliżenie uczniom zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Podczas spotkania dzieci przez zabawy i łamigłówki uczyły się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznali znaki, a także dowiedzieli się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Dowiedzieli się, że na każdym przejeździe można znaleźć jego numer na ,żółtej naklejce a także że droga hamowania pociągu to długość nawet 13 boisk do piłki nożnej. Poznane zasady pozwolą najmłodszym pozostać bezpiecznym na co dzień w drodze do szkoły jak i w sytuacjach wyjątkowych.
Dziękujemy pani Emilii za poświęcenie czasu i przeprowadzone zajęcia.
Zdjęcia w galerii: Bezpieczństwo
7d czyta przedszkolakom
W dniu 8 listopada klasa 7D miała okazję gościć grupę „Żabki” z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu. Celem spotkania było czytanie na głos bajek, które przygotowali uczniowie z klasy 7D dla przedszkolaków. Trzylatki mogły posłuchać m.in. krótkie wierszyki, baśnie Andersena, przygody szarej myszki oraz przygody Pucia. Całemu spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera.
E. Duszyńska
Zdjęcia w galerii: Wspólne czytanie
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTERAPII
14 listopada 2023 r. klasy 1f, 2a i 3e odwiedziła pani Grażyna Król z Biblioteki Publicznej w Złocieńcu. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach z książką.
Na początku uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy. Zadaniem każdej
z nich było narysować postać na podstawie przeczytanych informacji. Następnie uczniowie wysłuchali książki B. Alemagny pt. „Pięciu nieudanych”. Okazało się, że nie trzeba być idealnym, aby żyć szczęśliwie i mieć wokół wielu przyjaciół.Anna Michałek
Agnieszka Michałek
Katarzyna Chojnacka
Zdjęcia w galerii: Bibliotrapia
XIII edycja akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2023
17 listopada 2023 roku ( w piątek) odbędzie się XIII edycja akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2023 .Prosimy uczniów o przypominanie działań tabliczkowych. Tego dnia w szkole będą wyznaczone miejsca, w których będzie można sprawdzić swoją wiedzę oraz spotkać „patrole egzaminacyjne”.
Warsztaty świąteczne
Śpiewy historyczne
Już po raz ósmy mieszkańcy Złocieńca mieli okazję spotkać się w przeddzień Święta Niepodległości i zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne. Nasza szkołą szkołę reprezentowały trzy grupy. Uczniowie młodsi zaśpiewali "Jak dobrze nam zdobywać góry", uczniowie starsi wykonali piosenkę pt. "Pałacyk Michla" a nauczyciele zaśpiewali "Krakowski spleen". Po śpiewach wszyscy wykonawcy i słuchacze zatańczyli tradycyjne Poloneza na Rynku.
Zdjęcia w galerii: Śpiewy
Miejskie obchody Święta Niepodległości
Poczet sztandarowy i delegacja naszej szkoły wzięły udział w mszy świętej za ojczyznę odprawionej w kościele p.w. Świętej Jadwigi Królowej. Po mszy wszyscy przeszli pod pomnik poświęcony Ofiarom Faszyzmu i Bolszewizmu, gdzie uczestniczyli w Apelu Pamięci i delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem.
Zdjęcia w galerii: Obchody
TURNIEJ „ ZBIJAKA” DLA KLAS IV
W dniu 10 listopada odbył się miedzyklasowy turniej „zbijaka” dla klas IV. Rozgrywki odbyły się w systemie gier „każdy z każdym” i w sumie rozegrano sześć meczy. Mecze były bardzo wyrównane o czym świadczą, aż cztery dogrywki. Ostateczne wyniki turnieju:
1 miejsce – klasa 4A
2 miejsce – klasa 4B
3 miejsce – klasa 4D
4 miejsce – klasa 4C
Gratulacje dla wszystkich uczestników, oraz kibiców w tym licznej grupy rodziców.
Zdjęcia w galerii: Zbijak
Działania profilaktyczne
W dniu 9 listopada profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z dzielnicową Komisariatu Policji w Złocieńcu w ramach działań profilaktycznych spotkały się z uczniami klasy 5d oraz 6b. Spotkanie poświęcone było różnym formom przemocy rówieśniczej m.in. hejtowi i cyberprzemocy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie są prawne konsekwencje niektórych działań oraz jak wygląda odpowiedzialność prawna nieletnich. Spotkanie było bardzo ciekawe i potrzebne, Panie Policjantki uświadomiły również słuchaczom, że błędy popełniane w młodości mogą rzutować na ich dorosłe życie.
Olga Kępińska
Kamila Szewczyk
Zdjęcia w galerii: Policja
Szkolne obchody Święta Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. W piątek, 10 listopada 2023 roku, uczniowie
i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystym apelu, zorganizowanym dla uczczenia tej niezwykle istotnej w historii Polski chwili. „Muzyczna Orkiestra” z utworem „Jaki piękny kraj” wprowadziła nas do uroczystości. Zgromadzona społeczność szkolna wspólnie rozważała wydarzania od okresu rozbiorów do czasów I wojny światowej i 11 listopada 1918 roku. Zostały wygłoszone wiersze przypominające całą sytuację historyczną. W uroczystości szkolnej nieodłączną część stanowiła także oprawa muzyczna. Społeczność oprócz hymnu państwowego odśpiewała także pieśni patriotyczne związane z polską niepodległością m.in. Pierwsza Brygada, Przybyli Ułani. Ważną częścią apelu była odegrana scena, w której przenieśliśmy się do studia telewizyjnego, gdzie naszym gościom mogliśmy zadać pytanie: „Czym dla Ciebie jest ojczyzna?”. Na to pytanie odpowiadali: Maryla Rodowicz, Wisława Szymborska, Leśniczy, Pani Dyrektor Janina Król, Pani Anna Szymańska i uczniowie naszej szkoły.To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą
i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności. Dyrektor szkoły Janina Król podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.O godzinie 11.11 cała społecznośc szkoły odśpiewała hymn narodowy.
Zdjęcia w galerii: Szkolne obchody
Pen Friend
Tym razem klasa 5a wymieniła się wiadomościami z uczniami z Argentyny w formie video relacji za pośrednictwem TikToka. Obie klasy podzieliły się na grupy i wspólnie zaprezentowały w j. angielskim poszczególne miejsca w szkole i okolicy.
Ps. Uczniowie popełnili kilka błędów w zapisie, ale nie są one istotne dla zrozumienia kontekstu :)
Wpłaty za obiady
Wpłaty za obiady w miesiącu grudniu należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c grudzień - imię i nazwisko dziecka oraz klasę
cały obiad: 80,00
1/2 obiadu: 40,00
Obiady wydawane będą do 22.12.2023 r. włącznie.
Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 5 zł
1/2 obiadu kosztuje 2,50 zł
Za obiady w grudniu proszę wpłacać do 19 listopada włącznie.
Wycieczka autokarowa do Chlebowego Domu w Marianowie
6 listopada 2023r. klasy 1f i 3e wybrały się na wycieczkę autokarową do Chlebowego Domu w Marianowie. Na miejscu dzieci zapoznały się z walorami odżywczymi mąki mielonej żarnami w pieczywie oraz poznały drogę "od ziarenka do bochenka chleba". Dzieci własnoręcznie wykonały wyroby piekarniczo - ciastkarskie: podpłomyki (które spożyły z konfiturą na drugie śniadanie), kruche ciasteczka, drożdżówki i chlebki. W międzyczasie udały się na przejażdżkę elektrycznym pojazdem wycieczkowo-spacerowym po okolicy Marianowa oraz bawiły się na placu zabaw znajdującym się na terenie Chlebowego Domu. Na koniec każdy uczestnik wycieczki zjadł przepyszną pizzę wyrabianą na miejscu. Wszystkie wypieki, które zostały zrobione przez uczestników wycieczki, a później wypieczone, dzieci zabrały ze sobą do domu.
Anna i Agnieszka Michałek
Zdjęcia w galerii: Dom Chlebowy
Wizyta Przedszkolaków
27 października mieliśmy przyjemność gościć dzieci i Panie z Przedszkola Prywatnego Stanisławy Rak-Lisowskiej oraz z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu. Celem naszego spotkania było zaprezentowanie efektów pracy kółka teatralnego "Sztuka się tworzy" i kola recytatorskiego. Przedstawienie pt. "Co by było gdyby nagle zniknęli wszyscy nauczyciele?" miało nas uświadomić jak niebezpieczną i cienką granicę każdego dnia stawia przed nami technologia i postęp informatyczny. Korzystając z okazji nasi uczniowie mogli złożyć życzenia nauczycielom i pracownikom pracującym w przedszkolach. Zapraszamy na kolejne przedstawienia i możliwość wspólnej integracji i zapoznania z naszą placówką, aby ten próg przekroczenia murów szkolnych nie był dla was nowością.
Do zobaczenia!
Katarzyna Chojnacka
Zdjęcia w galerii: Przedszkolaki
2a i 2c na wycieczce
25 października klasy 2a i 3 c odwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku,. Głównym celem tej wycieczki było wprowadzenie do edukacji ekologicznej najciekawszych pomysłów pracowni, które bez wątpienia pozwolą zrozumieć istotę szeroko rozumianej ekologii. To właśnie dzięki nim przy bezpośrednim kontakcie z naturą dużo łatwiejsze będzie przybliżenie młodszemu pokoleniu tematyki "eko".
Katarzyna Chojnacka
Katarzyna Jędrzejszyn
Zdjęcia w galerii: Wycieczka ekologiczna
Wycieczka rowerowa 5a
Z okazji "Dnia Krajobrazu" kl. 5 "a" wybrała się na wycieczkę rowerową, by pozwiedzać najbliższe okolice Złocieńca. Pierwszy przystanek to Rezerwat Przyrody Jezioro Czarnówek, którego głównym celem ochrony jest rosnąca w nim lobelia jeziorna. Dodatkowo punkt z obserwowaniem pozostałości na drzewach iglastych po żywicowaniu czyli nacinaniu drzew w taki sposób aby umożliwić zebranie żywicy do pojemnika i wykorzystanie do celów leczniczych. Ponadto dzieci otrzymały lornetki i lupy do obserwacji ptaków i porostów na drzewach.
Kolejny punkt Torfowisko wysokie i występujace na nim gatunki np. żurawina. Później wizyty na Paśniku służącym do dokarmiania zwierzyny oraz obejrzenie zamontowanych w pobliżu "lizawek" niezbędne dla zwierzyny leśnej. Umieszczone tam równiez były budki lęgowe i schronienia dla ptaków. Ostatnim punktem był odpoczynek nad Jeziorem Skąpe (posilenie się drożdżówkami). Przejazd do Cieszyna i odwiedziny w kościele PW. Matki Boskiej Częstochowskiej w Cieszynie
Anna Walkowiak
Zdjęcia w galerii: Rowery 5a
.
Gdy świat był na skraju zagłady
W dniu 26 października uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do niezwykłego i tajemniczego miejsca - Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku.
Podborsko 3001 to położony głęboko w lesie teren byłej supertajnej radzieckiej bazy- magazyn broni atomowej. Schron nr 17, który od kilku lat jest udostępniony do zwiedzania, w 95% zachował swój oryginalny stan. W kompleksie zlokalizowane były od końca lat 60. XX wieku składy radzieckiej broni nuklearnej przeznaczonej do przekazania i użycia w wypadku wojny przez Ludowe Wojsko Polskie.
Uczniowie mogli zapoznać się wyposażeniem schronu, obejrzeć liczne wystawy dotyczące czasów zimnej wojny i porozmawiać z przewodnikiem, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania.
Organizatorem wyjazdu była Renata Wójciak, nauczyciel historii.
Zdjęcia w galerii: Gdy świat był na skraju zagłady
Czarująca 5e
W magiczny świat wprowadziła nas klasa 5e. To za ich przyczyną lekcja stała się czarodziejska, ale to jeszcze nic, bo i pracę domową wyczarowali w iście zdumiewający sposób.O ósmej rano na ławkach pojawiły się słoiczki flakoniki i różne tajemne specyfiki. Po chwili dzwonek dał znać, że można przelewać, mieszać, czarować. W domu wcześniej opracowane do perfekcji przepisy i składniki w końcu mogły ujrzeć światło dzienne.Fotorelacja zamieszczona poniżej przedstawia działania młodzieży.
Joanna Turczyn
Zdjęcia w galerii: Czarująca 5e
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie