23 listopada uczniowie klasy 4a oraz 7a pod opieką nauczycielki Renaty Wójciak wzięli udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Złocieniec. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do wspólnego świętowania 100-lecia Lasów Państwowych. Młodzież przy wsparciu doświadczonych leśników zasadziła ponad 300 drzewek bukowych. Po pracy był czas, by odpocząć przy ognisku i skosztować pysznego gulaszu z dzika. Była to niezwykle cenna lekcja przyrody dla młodego pokolenia oraz okazja do spotkania i rozmów z pracownikami złocienieckich Lasów Państwowych.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Była to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę uczniów na takie wartości jak: empatia, szacunek, dobroć, przyjaźń i zachęcić do czynienia dobrych uczynków. Klasy 1B i 2F postanowiły aktywnie włączyć się w obchody. Najpierw uczniowie próbowali wyjaśnić, czym jest życzliwość, dyskutowali o sposobach okazywania jej na co dzień. Następnie sami starali się być miłymi oraz pomocnymi wobec swoich kolegów i koleżanek. Okazało się, że to wcale nie jest trudne. Podczas różnego rodzaju aktywności uczniowie mieli okazję zauważyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra i warto okazywać innym bezinteresowną życzliwość. Poprzez „drobne” gesty, pozytywną energię, miłe słowo możemy rozjaśnić komuś dzień, a nawet wywołać uśmiech na czyjejś twarzy
Pamiętajmy, aby być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta!
Agnieszka Michałek
Anna Michałek
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W czwartek 21 listopada mieliśmy szczególną okazję by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Tego dnia na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea świętowania tego dnia narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Ważne jest pokazanie jak wysokimi wartościami są wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Pamiętajmy, że warto jest zatrzymać się na chwilę, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.
4
Świat na krawędzi zagłady
Tego kompleksu nie było na żadnej mapie, a o jego istnieniu wiedziało zaledwie 12 osób w Polsce. Obiekt 3001 w Podborsku miał za zadanie atomowe wsparcie dla polskiej armii w okresie zimnej wojny. To wsparcie mogło zniszczyć świat. Wśród wszystkich państw Układu Warszawskiego jedynie Armia Radziecka mogła posiadać w stałym arsenale głowice atomowe. Obiekt 3001, bo takie oznaczenie otrzymał, rozlokowany na ponad 300 ha powierzchni, kompleks w lasach niedaleko Podborska, przez ponad 20 lat stał się domem i miejscem służby 150-osobowego garnizonu radzieckiego. Choć dziś nie wiadomo dokładnie, jaką liczbę głowic składowano w dwóch, prawie tysiącmetrowych schronach-magazynach, przygotowano je łącznie dla 160 sztuk (po 80 w każdym schronie-magazynie). W dniu 21 listopada uczniowie czterech klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji historycznej na terenie Muzeum Zimnej Wojny. Zajęcia przeprowadził pan Jarosław Jagiełowicz z koszalińskiego oddziału IPN. Uczniowie mogli zapoznać się z historią tego tajemniczego miejsca, poczuć jego mroczną atmosferę i zwiedzić niemal wszystkie pomieszczenia obiektu.
Organizatorzy wyjazdu, pani Renata Wójciak, Renata Juszkiewicz- Boral i Krzysztof Wysoczański serdecznie dziękują pracownikom Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz IPN Szczecin za współpracę.
5
Wycieczka do Szczecina
15 listopada uczniowie klas 6b i 6d wraz z opiekunami, M. Ptak, K. Szewczyk i O. Kępińską uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga. Tam obejrzeliśmy przedstawienie pt. Teatr niewidzialnych dzieci, którego fabuła osadzona została w latach 80-tych ubiegłego wieku. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli historię dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół - wychowanków domu dziecka.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji. Uczniowie zobaczyć pojazdy, którymi dawniej zafascynowani byli Polacy. Poznali historię techniki
i transportu, zabytkowej motoryzacji, komunikacji miejskiej na przestrzeni dziesięcioleci.
Po intensywnie spędzonym dniu, pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Złocieńca.
Internet Mocy bez Przemocy
18 listopada 2024 r. wszyscy wychowawcy klas I-III dołączyli do Kampanii Mocy bez Przemocy, w ramach której uczniowie o godz. 8.55, uczestniczyli w prowadzonej przez p. Łukasza Wojtasika lekcji online pt. "Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy".
Podstawą projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie, wyposażony m.in. w filmy, książki, słuchowiska, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.
Młodsi uczniowie dowiedzieli się, a starsi przypomnieli sobie w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze stron internetowych oraz co robić i do kogo się zwrócić, gdy spotkają się niepożądanym zjawiskiem w Internecie.
MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA
W środę 20 listopada w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich "MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA". Konkurs ten nawiązywał do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, mającego na celu przypomnienie i utrwalenie tej ważnej umiejętności matematycznej. Była to doskonała okazja, by uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w szybkim i poprawnym mnożeniu liczb.
Pierwszy etap konkursu obejmował wszystkich uczniów klas trzecich, a spośród łącznie biorących w nim udział, wyłoniono po sześciu najlepszych uczniów z każdej klasy. Do drugiego etapu przystąpiło 24 finalistów, którzy rywalizowali ze sobą o tytuł mistrza.
Tytuł „Mistrza Szybkiego Mnożenia” zdobyła Zuzanna Ziętek – Jakubowska z klasy 3d.
Tytuły wicemistrzów otrzymali:
I wicemistrzowie: Alicja Turowska (kl. 3b) i Filip Tyma (kl. 3c)
II wicemistrz: Kira Tseloralnyk (kl. 3d)
Wyróżnienia zdobyli:
4. miejsce – Brajan Kulesza (3d)
5. miejsce – Piotr Udycz (3d)
6. miejsce – Wojciech Pawelec (3a)
7. miejsce – Hanna Barska (3d)
8. miejsce – Iga Romańska (3b)
9. miejsce – Franciszek Albiniak (3b)10. miejsce – Anna Mysik (3a)
Konkurs został zorganizowany przez Panie Lidię Dolatę i Monikę Morawiec.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do dalszej pracy, ponieważ matematyka to prawdziwa królowa nauk!
Lidia Dolata
Monika Morawiec
Gry i zabawy matematyczne w 3b i 3c
15 listopada 2014 r. uczniowie z klas: 3b i 3c uczestniczyli w ramach obchodów ŚDTM, w zajęciach mających na celu: doskonalenie umiejętności mnożenia i dzielenia oraz integrację z rówieśnikami.
Wychowawczynie: Agnieszka Przywarta i Monika Morawiec przygotowały dla dzieci: zadania, łamigłówki, gry karciane (karty Grabowskiego) i gry planszowe.
Dzięki uatrakcyjnionym zajęciom, uczniowie poprzez świetną zabawę w zespołach mieszanych, utrwalili tabliczkę mnożenia oraz doskonalili umiejętność współpracy w zespole.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
Święto tabliczki mnożenia, to tak naprawdę szeroko prowadzona akcja edukacyjna, do której przyłączają się szkoły z całego świata. Również uczniowie klas I - III naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w jej obchody. Z zapałem wkroczyli do tej zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki w przyjemny, niecodzienny sposób. Na drzwiach poszczególnych sal lekcyjnych pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz zadania z tabliczki mnożenia. Tego dnia była już ona obecna wszędzie, także na głównym holu szkoły, dekorację przygotowała pani Monika Morawiec. Podczas lekcji uczniowie rozwiązywali szereg zadań, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali sowę, zakodowane obrazki, grali w gry „ja mam, kto ma” oraz „domino matematyczne”. Zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów z klas III. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli, pracowników szkoły i wręczali Certyfikaty MT EXPERT.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.
TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!
Lidia Dolata
1
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada nasza szkoła wzięła udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. W tym dniu przypomnieliśmy sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny sposób w postaci gier i zabaw związanych z tabliczką mnożenia. Ponadto uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Uczniowie z kl. 5d wraz z panią Dorotą Flis-Kucharską odwiedzili Urząd Miasta i „przepytali” urzędników z wiedzy tabliczkowej.
Agnieszka Koska
10
Święto Niepodległości w klasach I-III
Dnia 12 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się o godzinie 9.00 w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej przez p. Monikę Morawiec. Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy 2e i 1a, pod kierunkiem pani Beaty Łajczak–Kuśmierskiej i pani Renaty Barańskiej, zaprezentowali występ artystyczny. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Występy artystyczne i pieśni patriotyczne wprowadziły uczniów w atmosferę pełną dumy i szacunku dla naszej historii. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych odnoszących się do wydarzeń odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku. Dużym zainteresowaniem cieszył się teleturniej pt. „Kocham Cię Polsko!!!”. Wiele emocji dostarczył również wspólny śpiew pieśni patriotycznych przez wszystkich uczestników apelu. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony i w rękach flagi biało - czerwone. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Agnieszka Michałek. Uroczystość, która miała miejsce w szkole 12 listopada poprzedziło udział uczniów klas 1a, 2e i 3c w IX Złocienieckich Śpiewach Historycznych, które odbyły się 7 listopada na złocienieckim rynku. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów, apel stał się prawdziwym momentem refleksji i wzruszenia.
Renata Barańska
6
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY DLA KLAS III
We wtorek 13 listopada w ramach obchodów 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w szkole konkurs historyczny KOCHAM POLSKĘ … CO WIEM O ODZYSKANIU PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI? dla klas III, w którym można było wykazać się ogólną wiedzą o Polsce, znajomością polszczyzny, sławnych Polaków. Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przez panią Lidię Dolatę i panią Monikę Morawiec. Do udziału zgłosiło się 18 uczniów z klas III. Uczniowie odpowiadali na pytania w formie testu. Maksymalnie można było zdobyć 42 punkty.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Iga Łaszkiewicz – kl. III b
II miejsce - Iga Romańska – kl. III b
III miejsce - Zuzanna Ziętek – Jakubowska – kl. III d
IV miejsce - Helena Udycz – kl. III a
Kira Tseloralnyk – kl. III d
V miejsce – Piotr Udycz – kl. III d
Rachela Nowak – kl. III c
Małgorzata Rudziska – kl. III c
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom bardzo mocno gratulujemy!
Lidia Dolata
Monika Morawiec
Autumn Riddles
Uczniowie klas IV - V biorą w tym miesiącu udziału w konkursie z j. angielskiego pt. "Autumn Riddles". Każda para dostaje swój zestaw poszukiwacza przygód: broszurę z zamieszczonymi zagadkami, mapę i wskazówki do gry. Uczniowie wykorzystując instrukcję poruszania się po naszej szkole mają za zadanie odnaleźć ukryte w niej zagadki, następnie zapisać w swoich broszurach odpowiedzi i stopniowo odkrywać hasło. Świetna zabawa i dawka solidnej wiedzy z j. angielskiego gwarantowane!
Zasady i instrukcja gry - E. Hengier
Projekt i szata graficzna - A. Walkowiak
Miejskie obchody Święta Niepodległości
Delegacja naszej szkoły wzięła udział w w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy, delegacja i harcerze uczestniczyli w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Świętej Jadwigi Królowej w Złocieńcu. Podczs uroczystości przy pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu delegacja złożyła kwiaty a harcerze pełnili warty honorowe.
3
Szkoła do hymnu
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".
W piątek 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkoły zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób szkoła włączyła się się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
1
Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 106 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy 6d, 7b i 7a pod kierunkiem wychowawczyń, a całość uświetnił występ szkolnego chóru. Montaż słowno - muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze, które przedstawiły losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Apel zakończył się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego.
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego kraju. Dzięki przygotowanej przez uczniów akademii mogliśmy uczestniczyć w tej wyjątkowej lekcji historii i razem wyrazić pamięć o wszystkich, którym zawdzięczamy wolną Polskę.
Oprawę muzyczną - Bernard Gadzina
Dekoracje - Ryszarda Jankowska-Reczko
Olga Kępińska
Dorota Mogilewska
Kamila Szewczyk
1
Przygody Sindbada Żeglarza
W dniach 6.11-08.11.2024 r. uczniowie z klas: 1d, 1e, 2a, 2b, 2c, 2e, 2f, 3a, 3b, 3c wybrali się do Netto Areny w Szczecinie, gdzie mieli okazję obejrzeć widowisko teatralne na lodzie pt: "Przygody Sindbada Żeglarza".
Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść, opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu 18 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli piękne bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawia były efekty świetlne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna.
Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wpłaty za obiady
Wpłaty za obiady w miesiącu grudniu należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c grudzień- imię i nazwisko dziecka oraz klasę
cały obiad: 84,00
1/2 obiadu: 42,00
Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 6 zł
1/2 obiadu kosztuje 3 zł
Wpłatę za obiady pomniejszono o 1 dzień (za 31 października).
Obiady w grudniu wydawane będą od 2 grudnia do 20 grudnia włącznie.
Za obiady w grudniu proszę wpłacać do 22 listopada włącznie.
We listopadzie jest 15 dni żywieniowych.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie