• Aktualności

          • Wycieczka rowerowa 5a
            • Wycieczka rowerowa 5a

            • Z okazji "Dnia Krajobrazu" kl. 5 "a" wybrała się na wycieczkę rowerową, by pozwiedzać najbliższe okolice Złocieńca. Pierwszy przystanek to Rezerwat Przyrody Jezioro Czarnówek, którego głównym celem ochrony jest rosnąca w nim lobelia jeziorna. Dodatkowo punkt z obserwowaniem pozostałości na drzewach iglastych po żywicowaniu czyli nacinaniu drzew w taki sposób aby umożliwić zebranie żywicy do pojemnika i wykorzystanie do celów leczniczych. Ponadto dzieci otrzymały lornetki i lupy do obserwacji ptaków i porostów na drzewach.

              Kolejny punkt Torfowisko wysokie i występujace na nim gatunki np. żurawina. Później wizyty na Paśniku służącym do dokarmiania zwierzyny oraz obejrzenie zamontowanych w pobliżu "lizawek" niezbędne dla zwierzyny leśnej. Umieszczone tam równiez były budki lęgowe i schronienia dla ptaków.  Ostatnim punktem był odpoczynek nad Jeziorem Skąpe (posilenie się drożdżówkami). Przejazd do Cieszyna i odwiedziny w kościele PW. Matki Boskiej Częstochowskiej w Cieszynie 

              Anna Walkowiak

               

              Zdjęcia w galerii: Rowery 5a

          • Gdy świat był na skraju zagłady
            • Gdy świat był na skraju zagłady

            • W dniu 26 października uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do niezwykłego i tajemniczego miejsca - Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. 

              Podborsko 3001 to położony głęboko w lesie  teren byłej supertajnej radzieckiej bazy- magazyn broni atomowej. Schron nr 17, który od kilku lat jest udostępniony do zwiedzania, w 95% zachował swój oryginalny stan. W kompleksie zlokalizowane były od końca lat 60. XX wieku składy radzieckiej broni nuklearnej przeznaczonej do przekazania i użycia w wypadku wojny przez Ludowe Wojsko Polskie. 

              Uczniowie mogli zapoznać się wyposażeniem schronu, obejrzeć liczne wystawy dotyczące czasów zimnej wojny i porozmawiać z przewodnikiem, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. 

              Organizatorem wyjazdu była Renata Wójciak, nauczyciel historii.

              Zdjęcia w galerii: Gdy świat był na skraju zagłady

          • Czarująca 5e
            • Czarująca 5e

            • W magiczny świat wprowadziła nas klasa 5e. To za ich przyczyną lekcja stała się czarodziejska, ale to jeszcze nic, bo i pracę domową wyczarowali w iście zdumiewający sposób.O ósmej rano na ławkach pojawiły się słoiczki flakoniki i różne tajemne specyfiki. Po chwili dzwonek dał znać, że można przelewać, mieszać, czarować. W domu wcześniej opracowane do perfekcji przepisy i składniki w końcu mogły ujrzeć światło dzienne.Fotorelacja zamieszczona poniżej przedstawia działania młodzieży.

              Joanna Turczyn

              Zdjęcia w galerii: Czarująca 5e

          • 1 z 10
            • 1 z 10

            • 25 października w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyła się XII edycja turnieju wiedzy NAJLEPSZY Z 10 zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu.

              Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu.  Rywalizujący uczniowie  zajęli wylosowane wcześniej miejsca i zostali zapoznani z regulaminem.

              Pytania obejmowały różne dziedziny wiedzy – poprzez geografię, historię, literaturę czy matematykę aż po informacje z życia codziennego. W ten sposób wyłoniono trójkę finalistów, którzy zyskując nowe szanse nadal musieli zmagać się z pytaniami.

              Po pełnej emocji rywalizacji zwycięzcami zostali:

              FILIP BODNAR – nagroda główna – 250,00 zł

              STANISŁAW CHWASTEK – II miejsce – 150,00 zł

              STANISŁAW KROCHMAL SP nr 3– III miejsce – 100,00 zł

              Pozostali zawodnicy z naszej szkoły to:

              LENA MARCHEWKA

              ALEKSY WISZNIEWSKI

              STANISŁAW SOBCZYK

              Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do kina.

              Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

              teks Anna Lipska

              Zdjęcia w galerii: 1 z 10

          • 5a na warsztatach włóczkowych
            • 5a na warsztatach włóczkowych

            • W ramach projektu "Moja praca, moja pasja" klasa 5a  wzięła udział w warsztatach włóczkowych prowadzonych przez Panią Olę, która zajmuje się z zamiłowania rękodziełem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega wykonywanie prac z włóczki i zrobić samodzielnie breloczki ze sznurka. 

              Zdjęcia w galerii: Warsztaty

          • Finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych
            • Finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych

            • Dnia 20 października w Gryfinie odbył się Final Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych. W zawodach jako mistrz powiatu startowała również reprezentacja chłopców  z naszej szkoły. Na kilkanaście reprezentacji z całego województwa nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre 3 miejsce.

              W sklad brązowych madalistow wchodzili.

              1.Adam Stalmaczonek

              2.Szymon Lewicki

              3.Adam Borek 

              4.Oliwier Nowak

              5.Szymon Benecki

              6.Aleksander Knapik

              7.Aleksander Wyszomirski

              Zdjęcia w galerii: Sztafety

          • Wybory SU
            • Wybory SU

            • 24 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza, prezentująca sylwetki kandydatów oraz ich programy wyborcze. Kandydujących uczniów można było poznać poprzez przygotowane przez nich plakaty, ukazujące się na szkolnych korytarzach. Korzystając z prawa wyborczego pokazaliśmy, że podejmujemy świadomą decyzję. Mogliśmy zastanowić się, kto najlepiej wyraża nasze potrzeby i daje gwarancję odpowiedzialności za podjęte zobowiązanie. Wybory wyłoniły reprezentantów uczniowskiej spolecznosci:

              przewodniczącą SU została Ines Rićkus z kl. 7a,

              a jej zastępczyniami Lena Kapuścińska z kl. 6d

              i Hanna Kępińska z kl. 7c.

              Gratulacje!

              Wybory w liczbach:

              - uprawnionych do głosowania 439 uczniów

              - oddane głosy w liczbie 365

              - frekwencja 83,14 %

              - głosy ważne 333

              - głosy nieważne 32

              Zdjęcia w galerii: Wybory do SU

          • Dni wolne
            • Dni wolne

            • Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem dyrektora Szkoły   Podstawowej nr  1 w Złocieńcu dni 31 października i 2 listopada są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Rodzice pracujący mogą złożyć wniosek o zapewnienie opieki w ramach zajęć świetlicowych.

              Wnioski proszę składać do 27 października do wychowawców.

          • Pen Friend
            • Pen Friend

            • Klasa 5 a bierze w tym roku szkolnym udział w projekcie Pen Friend, który zakłada miedzynarodową korespondencję w j. angielskim z uczniami z innych krajów. Od września wymieniamy się listami ze szkołą w Argentynie. W pierwszym liście uczniowie napisali o swojej rodzinie i zainteresowaniach.

              Prezentacja w galerii: 5a

          • Klasa 7a w MCN w Szczecinie
            • Klasa 7a w MCN w Szczecinie

            • W dniu 19.X.2023 uczniowie z klas 7a oraz 8b brali udział w wycieczce do Szczecina. Młodzież zwiedzała Morskie Centrum Nauki oraz brała udział w warsztatach fizycznych, chemicznych oraz informatycznych. Miłym “dodatkiem” była możliwość spotkania prezentera pogody z TVN, który na żywo prowadził transmisję pogody właśnie w Morskim Centrum Nauki.  

              Adrianna Bosiacka

              Zdjęcia w galerii: 7a w MCN

          • Obserwacje mikroskopowe
            • Obserwacje mikroskopowe

            • Uczniowie klas 5 na lekcjach biologii przy okazji realizacji tematu dotyczącego obserwacji mikroskopowych, korzystali z mikroskopu, który szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Przybliżyliśmy budowę i sposób działania tego cennego dla przyrodników przyrządu badawczego, a następnie uczniowie mieli okazję oglądać różne preparaty, w tym wykonany krok po kroku preparat komórek skórki cebuli.

              Kamila Szewczyk

              Zdjęcia w galerii: Obserwacje mikroskopowe

          • 5b i 5d w Morskim Centrum Nauki
            • 5b i 5d w Morskim Centrum Nauki

            • 19 października uczniowie klasy 5b i 5d wraz z wychowawczyniami i opiekunem, panią Agnieszką Koską, udali się na wycieczkę do Szczecina. W Morskim Centrum Nauki mieliśmy okazję zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki, m.in. geografii, fizyki, matematyki. interaktywne stanowiska na trzech poziomach prezentują różnorodne zjawiska związane z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem oraz życiem w porcie. Dzieci bawiły się znakomicie. Zwiedzały, badały i testowały ciekawe eksponaty - było dużo multimedialnej zabawy dla wszystkich. Celem naszego wyjazdu było również zwiedzenie Podziemnych Tras Szczecina- tu uczniowie mieli okazję choć na chwilę znaleźć się w jednym z największych zabytkowych schronów cywilnych z okresu II wojny światowej, który mógł pomieścić nawet 5 tysięcy osób. Dowiedzieliśmy się, jak było zorganizowane życie w schronie i w mieście podczas nalotów, a także poznaliśmy informacje o przemyśle wojennym i pracy przymusowej Polaków i innych okupowanych narodowości. Na zdjęciach obejrzeliśmy zniszczenia Szczecina w wyniku nalotów. Pani przewodniczka opowiedziała nam o deportacjach i osadzaniu ludności w mieście, o pierwszych dniach polskiego Szczecina, odgruzowywaniu miasta i pierwszych latach powojennych. Ta wycieczka to nie było tylko przejście tunelami schronu, ale także zetknięcie z bardzo ważną częścią historii naszego regionu i kraju.

              Kamila Szewczyk

              Marzena Ptak

              Zdjęcia w galerii: 5b i 5d w MCN

          • DEN w I-III
            • DEN w I-III

            • W piątek 13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu. Na początku odbyła się część artystyczna, w trakcie której uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Sztuka się tworzy” i koła recytatorskiego zaprosili nas na krótką inscenizacje pt. „Co by było, gdyby nagle zniknęli wszyscy nauczyciele?”. W kolejnej części przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom  i pracownikom szkoły laurki dziękując za ich pracę. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie głos zabrali zaproszeni gości, w tym burmistrz oraz przedstawiciele Rady Rodziców dziękując pani dyrektor za pracę. Nie zabrakło również podziękowań dla naszych artystów za piękne przedstawienie z wieloma przesłankami.

              Tekst: Katarzyna Chojnacka

              Zdjęcia: Lidia Dolata

              Zdjęcia w galerii: DEN I-III

          • Dzień Edukacji Narodowej w klasach 4-8
            • Dzień Edukacji Narodowej w klasach 4-8

            • Dnia 13.10.2023r. w Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od utworów muzycznych przygotowanych przez p. Bernarda Gadzinę. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4D oraz 5A pod kierunkiem p. Marii Zagiczek. Uczniowie mieli okazję przedstawić  nauczycieli w charakterze humorystycznym. Można było posłuchać, o czym są posiedzenia Rady Uczniowskiej; Świat według Kiepskich…uczniów; Żale uczniowskie.

              Po przedstawieniu pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom. Życzenia popłynęły również od Rady Rodziców , która przekazała kosz słodyczy. Szczególnym wyróżnieniem była nagroda od Burmistrza Złocieńca, którą w tym roku otrzymał pan Bernard Gadzina.

              Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas.

              Zdjęcia w galerii: DEN

          • Dzień Ratownictwa Medycznego
            • Dzień Ratownictwa Medycznego

            • Z okazji dnia Ratownictwa Medycznego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie filmowym "Ratownictwo Medyczne w oczach młodzieży" organizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W dniu 12 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego w sali rycerskiej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Nasza grupa filmowa zajęła drugie miejsce. Film powstał na terenie szkoły i uzyskał tytuł "Reaguję i ratuję". Autorami filmu byli: Patrycja Atras, Zuzanna Czerwińska, Igor Bartkus, Leon Byczek-Kawecki, Oliwier Gładysz oraz Pani Katarzyna Chojnacka i Pani Dorota Mogilewska. 

              Wielkie gratulacje dla zwycięzców!

              Zdjęcia w galerii: Dzień Ratownictwa Medycznego

               

          • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
            • Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

            • W dniu 11.10.2023 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych . Zawody odbywały się w czterech  kategoriach : dziewczęta  klasy 4 -6  i klasy 7- 8 oraz chłopcy klasy 4-6 i chłopcy kl.7- 8. Każdy z naszych zawodników, musiał być gotowy do startu od samego początku zawodów. Zawody odbywały się na trasach biegowych koło jez. Dłusko, klasy  4 – 6 biegały pętlę o długości 800m zaś zawodnicy klas 7 – 8 dystans  1000m. Nasze trasy są bardzo wymagające i samo ukończenie biegów wymaga dobrej sprawności i determinacji. W zawodach brały udział Szkoły z Drawska Pomorskiego, Budowa oraz gościnie  ZPET w Bobrowie.

              Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z klas 4- 6, nasza drużyna po ambitnej walce zajęła ostatecznie 3 miejsce. Zasłużenie wygrała  drużyna SP1 Drawsko Pomorskie. Kolejni wystartowali chłopcy, nasi chłopcy od samego początku byli w czołówce  , startujący jako 8 Szymon Lewicki wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie z większą przewagą, która do końca już tylko się powiększała. Nasi chłopcy zasłużeni wygrali i będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie  się w Gryfinie  20.października  2023 roku.

              Klasyfikacja końcowa Igrzysk Dzieci :

              DZIEWCZĘTA:

              1m  SP1 Drawsko Pomorskie

              2m  SP3 Złocieniec

              3m  SP1 Złocieniec

              4m  SP2 Drawsko Pomorskie

               

              CHŁOPCY:

              1m  SP1 Złocieniec

              2m  SP1 Drawsko Pomorskie

              3m  SP3 Złocieniec

              4m   SP2  Drawsko Pomorskie

              5m  ZPET w  Bobrowie

               

              Po zakończeniu tych biegów w ramach IMS na starcie zameldowały się dziewczęta kl. 7 -8  startujące na dystansie 1000m . Od samego początku  bardzo biegła sztafeta  z SP1 Drawsko Pomorskie. Nasze dziewczęta walczyły do samego końca i ostatecznie uplasowały się na 3 m.

              Następny bieg to sztafeta chłopców  i tu walka była już bardziej zacięta. Walka toczyła się między SP1 Drawsko Pomorskie a SP1 Złocieniec, praktycznie do ostatniej zmiany . Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 2m.

              Klasyfikacja końcowa Igrzysk Młodzieży Szkolnej :

              DZIEWCZĘTA:

              1 m  SP1 Drawsko Pomorskie

              2m  SP2 Drawsko Pomorskie

              3m  SP1 Złocieniec

               

              CHŁOPCY:

              1m  SP1 Drawsko Pomorskie

              2m  SP1 Złocieniec

              3m  SP2  Drawsko Pomorskie

               

              Składy naszych drużyn:

              Dziewczęta 

              kl.4 – 6 : Milena Włodarek, Milena Ryczko, Hanna Sawicka, Karolina Skrocka, Julia Roganowska, Patrycja Atras, Małgorzata Kaczmarek, Hanna Zemankiewicz, Lena Kapuścińska,

              kl. 7- 8: Rickus Ines, Kozakiewicz Maja, Przybyła Blanka, Pasińska Zuzanna,  Michalak Wiktoria, Rynkiewicz Agata, Krurzyńska Lena, Wojdyła Maja, Nowicka Natalia, Hakn Anastazja, Waloryszak Lena, Wielgórka Wiktoria, Ulewicz Lena

               

              Chłopcy

              Kl. 4-6 : Zyśk Wiktor, Udycz  Marek, Pierowicz Natan, Borek Adam, Nowak Oliwier, Knapik Aleksander, Benecki Szymon, Lewicki Szymon, Stalmaczonek  Adam, Wyszomirki  Aleksander, Jastrzębski  Oliwier, Wąwoźny Emil

              Kl. 7- 8 :Omiliańczyk Oskar, Nikodem Wiktor, Kaczor Szymon, Masłowski Maciej, Ulewicz Daniel, Augustyniak Krzysztof, Zyśk Szymon, Bardoński Adam, Chochliński Seweryn, Dąbrowski Kacper, Włostowski Kamil

              Zdjęcia w galerii: Sztafety

          • Mój Robot
            • Mój Robot

            • W dniu 5 października uczniowie klas 2a i 3c wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach otwartych "Mój Robot". Celem zajęć była przede wszystkim integracja klas, wspólne spędzenie czasu, dobra zabawa , wykazanie się kreatywnością i pomysłowością. Efekty, które powstały na zajęciach zostały bohaterami przedstawionymi i wykorzystanymi do dekoracji na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim uczniom i rodzicom za udział w tych zajęciach serdecznie dziękują wychowawcy klas.

              Zdjęcia w galerii: Mój Robot

          • Wycieczka do MCE w Szczecinie
            • Wycieczka do MCE w Szczecinie

            • 06.10.2023r. klasa 6a i 6b uczestniczyła w wycieczce do Szczecina. Uczniowie byli w Morskim Centrum Edukacyjnym, gdzie

              motywem przewodnim  jest morze – temat pozwalający na atrakcyjną prezentację zagadnień z zakresu m.in. fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii, historii czy kultury. Mogli  tam zobaczyć różnorodne zjawiska na przykładach związanych z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem czy życiem portu.. Następnie w Muzeum Be Happy dali się porwać jedynej w swoim rodzaju przygodzie, gdzie rozwijali swoją wyobraźnię.

              Zdjęcia w galerii; Wycieczka do MCE

              Olga Kępińska

              Dorota Mogilewska