• Organizacje szkolne

• ZHP

•                                                                                  „ Harcerzem być – to wcale nie wada.

Harcerzem być – każdemu wypada.

Harcerzem być – to zaszczyt nie lada.

Harcerzem być – to innym pomagać.”

Harcerstwo to ruch społeczny, który istnieje na świecie od ponad stu lat. Współczesne harcerstwo to nowoczesna organizacja opierająca się na wolontariacie. To jednocześnie prawdziwa szkoła życia i wspaniała przygoda. Uczestnictwo w zbiórkach, obozach, biwakach pozwala zdobyć cenne umiejętności, które są ważne w naszym życiu. Harcerstwo uczy samodzielności, zaradności, odpowiedzialności, chęci niesienia pomocy innym, punktualności, działania w grupie, dobrej organizacji pracy.

Harcerstwo kształtuje w nas wiele wartości takich, jak patriotyzm, szacunek dla ojczyzny, szacunek dla innych ludzi. Uczestnictwo w harcerstwie kształtuje charakter i wychowuje. Młody człowiek uczy się być dobrym człowiekiem.

Udział w harcerstwie to także okazja do poznania wielu wartościowych ludzi, do znalezienia prawdziwych przyjaciół na całe życie.

Do bycia harcerzem nikt nikogo nie zmusza. Młodzi ludzie zazwyczaj mają mnóstwo energii, radości, dużą motywację do działania, potrzebę poznawania nowych osób i chęć pomocy innym. Harcerstwo to organizacja, w której doskonale mogą się spełniać.

Udział w harcerstwie zapewnia masę wspaniałych wrażeń i wspomnień. Doskonale przygotuje do wejścia w dorosłość. Do harcerstwa można wstąpić w dowolnym wieku.

phm.Elżbieta Pryboda

• Szczep ZHP "Zielona Arka"

Szczep ZHP „Zielona Arka” powstał we wrześniu 2000 roku. Skupia w swoich szeregach zuchy i harcerzy naszej szkoły. Program wszystkich gromad zuchowych i drużyn harcerskich to działania prozdrowotne i proekologiczne.

Nasze hasła programowe to:

• dbamy o nasze środowisko bliższe i dalsze,
            • poznajemy nasz region i ojczyznę, nasze dziedzictwo kulturowe,
            • szerzymy zdrowy i aktywny wypoczynek, chcemy spędzać czas pożytecznie (turnieje, rajdy, wycieczki, biwaki, obozy),
            • kształtujemy własne postawy (kultura bycia, tolerancja, przestrzeganie norm i regulaminów, przygotowanie do pełnienia ról społecznych, komunikatywność, współdziałanie w grupie, odpowiedzialność),
            • rozwijamy własne zainteresowania (zdobywanie gwiazdek zuchowych, stopni harcerskich, sprawności),
            • mówimy: Nie - agresji, uzależnieniom.

Szczep prowadzony jest przez:

hm. Krystyna Kowalczyk - komendant szczepu,

phm. Anna Sochacka - zastępca komendanta.

Gromady zuchowe i drużyny harcerskie prowadzone są przez drużynowych:

Drużynowa Nazwa gromady/drużyny

pwd. Jolanta Byszewska

Anna Siluk

Sasanki

Wiesława Maciejko

Pierwiosnki

phm. Anna Sochacka

Białe Wilki

hm. Krystyna Kowalczyk

Nietoperza
            pwd. Wiesława Waloryszak Orliki
            pwd. Barbara Dobraniecka Orły
            Wiesława Szuflicka Sokoły

Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniane przygody, poznać ciekawych ludzi, spędzić miło czas.