• Organizacje szkolne

• UŚMIECH DZIECKA

• STOWARZYSZENIE "UŚMIECH DZIECKA"

Złocienieckie Stowarzyszenie "Uśmiech dziecka" W roku szkolnym 2000/2001 przy naszej szkole z inicjatywy nauczycieli i wychowawców powstało Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”, które zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi i potrzebującymi specjalnej pomocy. Celem działalności jest propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia, zapewnienie dziaciom z terenu gminy Złocieniec alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Cele te są realizowane poprzez: Organizowanie zajęć integracyjnych dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci z rodzin potrzebujących pomocy: aktywne spędzanie wolnego czasu - gry i zabawy na terenie szkoły i na powietrzu, ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i pamięć, ćwiczenia manualne: plastyczne, ceramiczne, zabawy integracyjne: "Pożegnanie lata", Andrzejki, Mikołajki, Walentynki, "Słońce", zajęcia informatyczne: gry i zabawy edukacyjne na komputerach, wyjazdy na basen. prowadzenie zajęć logopedycznych, prganizowanie zajęć profilaktycznych.

Mikołajki w Stowarzyszeniu