Wniosek dla rodziców dzieci, którzy spełniają kryteria § 2 pkt. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Aktualności
Wniosek
.
Wiosenna przerwa świąteczna
Wiosenna przerwa świąteczna dniach od 1 do 6 kwietnia.
Kangur matematyczny
Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych Konkursu, przesuwa termin zawodów Konkursu na dzień 22 kwietnia 2021 r., godz. 9.00.
Góra Grosza
Góra Grosza startuje! Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom.To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich.Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.Jak co roku Samorząd Uczniowski proponuje zbiórkę w każdej z klas w ramach konkursu.Klasa, która uzbiera największą liczbę monet otrzyma nagrodę przygotowaną przez SU.Monety zbieramy u siebie w domu. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – przyniesiemy grosze z sobą (wcześniej posegregowane i policzone – to ułatwia później pracę ). Zbieramy monety o nominałach: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr.Wszystkie szczegóły zbiórki zostaną omówione na spotkaniu SU po feriach zimowych.Akcja trwa do 31 maja 2021 roku.
Lekcja Enter
Dyrekcja i 20 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 ukończyło 40-godzinne szkolenie w ramach projektu: „ Lekcja: Enter – Świat Nowej Edukacji”, rekomendowanego przez MEN, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Podczas bezpłatnych szkoleń trwających od 20 stycznia do 17 marca 2021 r., składających się z 8. modułów, nauczyciele podnieśli swoje kompetencje w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w pracy edukacyjnej. Kadra pedagogiczna podczas warsztatów online pogłębiała umiejętności w zakresie korzystania z elektronicznych źródeł edukacyjnych różnych przedmiotów, poznała platformy i aplikacje pozwalające na wdrażanie aktywizujących metod nauczania wspieranych technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi oraz tworzyła własne e-materiały, scenariusze lekcji wzbogacone o technologie informacyjno-komunikacyjne. Pod kierunkiem nauczycieli kompetencje cyfrowe już zdobywają i pogłębiają uczniowie, korzystając z nowych zasobów i narządzi edukacyjnych. Szkolenie kadry pedagogicznej ma na celu otwieranie drogi dla młodzieży do świata nowej edukacji, by nauka była dla niej przyjemnością, a nie przymusem. Organizatorem szkoleń było Centrum Edukacji Nauczycieli „Lechaa” / Lechaa Consulting Sp. Z o. o z Lublina.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami własnymi uczniów i nauczycieli:
Prace uczniów wykonane na potrzeby j. polskiego. Nina Pietkiewicz z klasy VIII
Prace uczniów wykonane na potrzeby j. polskiego. Oliwia Kolczyńska z klasy VII
Edukacja matematyczna w klasie pierwszej
Obiady
Wydawanie obiadów zawieszone na okres nauczania zdalnego. Informacja o wznowieniu obiadów będzie umieszczona na stronie szkoły. Proszę nie dokonywać wpłaty.
Zebrania on-line
Konkurs Wiedzy Religijnej
XII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. 27 stycznia odbyły się eliminacje szkolne w kategorii uczniów kl. VI-VIII. Największą ilość punktów zdobyli Weronika Płaza z kl. 7b oraz Szymon Pacholec z kl 6e.10 marca 2021 r. odbył się etap rejonowy on-line . Zgodnie z Regulaminem Diecezjalna Komisja Konkursowa ustaliła listę uczestników finału diecezjalnego. Zwycięzcą został Szymon Pacholec i on będzie reprezentował szkołę w finale 5 maja 2021r. Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Dajczak. Serdecznie gratuluję.
Małgorzata Tomczak
Wyniki II Szkolnego Konkursu Poetyckiego
Miło nam poinformować o wynikach drugiego już szkolnego konkursu.
W kategorii klas VII - VIII ex aequo pierwsze miejsce zajęły: Nina Pietkiewicz, Nikola Brzózka, Magdalena Pasińska.
W kategorii klas IV - VI
I miejsce - Michał Augustyniak
II miejsce Julia Bzdyra
III miejsce Aleks Sawicki Sawicki
wyrożnienie: Miłosz Haczkiewicz i Gabrysia Kompińska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Życzymy weny i sukcesów literackich!
Joanna Turczyn, Maria Zagiczek.
Zgodnie z regulaminem - udział w Turnieju polega na wyrecytowaniu przez uczestnika do kamery, wybranego przez siebie 1 wiersza pochodzącego z literatury pięknej polskiej lub powszechnej, o dowolnejtematyce i zarejestrowaniu tej recytacji na nośniku elektronicznym. Powstały w ten sposóbfilm nie może być dłuższy niż 4 minuty. Organizator wskazuje na to aby niewykorzystywać wierszy z Internetu, ze względu na możliwość występujących tambłędów. Wybrane teksty powinny być dostosowane do wieku dziecka i jego możliwościwykonawczych. Wykonawcy nie mogą stosować kostiumów i rekwizytów.
Konkurs jest w 3 kategoriach:
„Ptaszęta” - uczniowie klas I - III
„Ptaszki” - uczniowie klas IV - VI
„Ptaki” - uczniowie klas VII - VIII
OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „ALCHEMIK”
Uczennice klas ósmych wzięły udział w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Alchemik”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Test konkursowy przeprowadzony online zawierał 25 pytań zamkniętych i jedno pytanie opisowe. Uczennice miały okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności zdobytych w warunkach zdalnego nauczania.
Do konkursu przystąpiły:
Kubacka Natalia, Lubowska Angelika, Miłaszewicz Magdalena, Pietkiewicz NinaCzekamy na dobre wyniki.
Zdjęcia w galerii Alchemik
.
Drodzy Uczniowie klas ósmych i Rodzice!
Egzamin próbny ósmoklasisty odbędzie się w dniach 17 – 19 marca
- 17 marca (środa) godz. 9.00 - j. polski,
- 18 marca (czwartek) godz. 9.00 - matematyka,
- 19 marca (piątek) godz. 9.00 - j. angielski
W dniach egzaminu próbnego uczniowie klas ósmych nie mają zajęć lekcyjnych.
Wskazane jest, aby na egzamin uczniowie przybyli do szkoły o godz. 8.30.
Do egzaminu może przystąpić uczeń bez objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar) oraz z rodzin nie objętych kwarantanną.
Obowiązkiem jest zabezpieczenie maseczką jednorazową ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
Na egzamin uczeń przychodzi z czarno piszącym długopisem i legitymacją szkolną (na matematykę z linijką).
Wszystkim Ósmoklasistom życzymy POWODZENIA na próbnych egzaminach!
Wpłaty za obiady
W miesiącu lutym obiady wydawane będą tylko uczniom klas I - III (do odwołania).
Wpłaty za obiady w miesiącu marcu należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c marzec - imię i nazwisko dziecka
w marcu
1/2 obiadu - 46,00 zł
cały obiad - 92,00 zł
Opłat za obiady za miesiąc marzec 2021 roku należy dokonać do 25 lutego 2021 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 4 zł
Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły.
Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z
Młodzież z SP nr 1 im. J. Kusocińskiego mówi „dość” zasiedzeniu w domach.
Podczas czterech Regionalnych Komisji eksperci dokonali oceny wniosków i wyłonili 100 projektów w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego 2020, które otrzymają dofinansowanie! W wyróżnionej setce znalazł się także projekt młodzieży ze szkoły podstawowej we współpracy ze Złocienieckim Stowarzyszeniem „Uśmiech Dziecka”. Partnerem w realizacji projektu jest także OSP w Złocieńcu.
Pomysł udziału w projekcie Równać Szanse powstał z inicjatywy młodzieży i jest skutkiem rozmów podczas lekcji języka polskiego. Temat wiodący projektu to ponadczasowość dorobku kultury śródziemnomorskiej i jej obecność w czasach współczesnych. Efektem końcowym półrocznych działań młodych będzie pokaz finałowy przed szeroką publicznością, w formie wystawy z wernisażem prac fotograficznych autorstwa uczestników projektu i spektaklu kostiumowego, z poczęstunkiem i obsługą w stylistyce starożytnej.
Reżim sanitarny i dystans narzucony przez pandemię nie przeszkodziły w rozpoczęciu działań projektowych. We wtorek 9 lutego 2021 o godz.16.00 młodzi w pełnym składzie spotkali się online ze swoim koordynatorem, wyznaczając pierwsze działania do realizacji. Kolejne spotkanie już za tydzień. O postępach będziemy informować na bieżąco.
Projekt MIT 7 prowadzony jest w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
Projekt edukacji cyfrowej
Nauczyciele z naszej szkoły przystąpili do projektu "Lekcja Enter". "Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023.
Próbny Egzamin Ósmoklasisty
Drodzy Uczniowie klas ósmych i Rodzice!
Egzamin próbny ósmoklasisty odbędzie się w dniach 9 – 11 lutego
- 9 lutego (wtorek) godz. 9.00 - j. polski,
- 10 lutego (środa) godz. 9.00 - matematyka,
- 11 lutego (czwartek) godz. 9.00 - j. angielski
W dniach egzaminu próbnego uczniowie klas ósmych nie mają zajęć lekcyjnych.
Wskazane jest, aby na egzamin uczniowie przybyli do szkoły o godz. 8.30.
Do egzaminu może przystąpić uczeń bez objawów chorobowych (gorączka, kaszel, katar) oraz z rodzin nie objętych kwarantanną.
Obowiązkiem jest zabezpieczenie maseczką jednorazową ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
Na egzamin uczeń przychodzi z czarno piszącym długopisem i legitymacją szkolną (na matematykę z linijką).
Wszystkim Ósmoklasistom życzymy POWODZENIA na próbnych egzaminach!
Wpłaty za obiady
W miesiącu lutym obiady wydawane będą tylko uczniom klas I -III (do odwołania).
Wpłaty za obiady w miesiącu lutym należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c luty - imię i nazwisko dziecka
w lutym
1/2 obiadu - 40,00 zł
cały obiad - 80,00 zł
Opłat za obiady za miesiąc luty 2021 roku należy dokonać do 12 lutego 2021 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 4 zł
Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły.
Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów.
Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.
Rekrutacja do klasy pierwszej
Zarządzenie Burmistrza Złocieńca w sprawie rekrutacji do klasy Pierwszej w roku szkolnym 2020/2021
Aktualne zgłoszenia i wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej:
Zgłoszenie - dla dzieci z obwodu SP 1
Wniosek - dla dzieci spoza obwodu SP 1
Oświadczenie - załącznik do wniosku
Dokumenty można pobrać i złożyć również w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 lub przesłać na adres: sp1zlocieniec@gmail.com
UWAGA !!!
Archiwum Aktualności