Dla uczczenia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn Polski.
Zdjęcia w galerii: Hymn
Dla uczczenia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn Polski.
Zdjęcia w galerii: Hymn
W dniu 7 listopada uczniowie koła historycznego „Miłośnicy historii” wraz z z opiekunem Renatą Jackiewicz wzięli udział w VI Śpiewach Historycznych. Spotkanie było wspaniałą okazją do wspólnego wykonania najpiękniejszych pieśni związanych z historią Polski. Połączyło ono różne pokolenia mieszkańców Złocieńca, dało poczucie niezwykłej wspólnoty i dumy. Po zakończeniu śpiewów mieszkańcy miasta i goście odtańczyli na złocienieckim rynku poloneza.
Zdjęcia w galerii: Śpiewy
W dniu 12.11.2019 odbędą się badania przesiewowe dla klasy VII d , badania obejmują: pomiar wagi i wzrostu,, wyznaczenie BMI, badanie prawidłowego widzenia, widzenia barwnego, badanie kręgosłupa w kierunku wykrywania wad postawy, mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, badanie słuchu (test szeptem).
Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa zwraca się za naszym pośrednictwem do rodziców dzieci – objętych „Programem dla szkół”, z prośbą o wypełnienie ankiety oceniającej działania w ramach tego programu.
Ankieta (aktywna do 24 listopada 2019r.) jest anonimowa i jej celem jest zebranie opinii, które mogą wpłynąć na usprawnienie działań KOWR.
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym, przeprowadzonym przez Teatr profilaktyczny „Kurtyna” z Krakowa. Tematem przedstawienia były problemy, z jakimi mierzy się młodzież. Główny bohater zmienił miejsce zamieszkania i szkołę. Nowe otoczenie, nowi ludzie i nowe „wymagania”, które pojawiają się pod presją nowej grupy – bo przecież „trzeba” być takim, jak oni tego oczekują. A za tym często idzie przemoc w Internecie – wyzywanie do wykonania niebezpiecznych zadań i depresja – bo trudno znaleźć swoje miejsce w nowym życiu. Na zakończenie aktorzy przeprowadzili z uczniami rozmowę zainspirowaną przedstawieniem.
Zdsjęcia w galerii Kurtyna
Dnia 26 października 2019r. w Szczecinie odbył się finał XV Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Polskiej "Skolwińskie Przeboje" pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Spośród 69 zgłoszeń w poszczególnych kategoriach wiekowych, Jury zakwalifikowało 39 wykonawców.
Jury w składzie: - Ryszard Leoszewski (kompozytor i wokalista) – przewodniczący, Ewa Sobczak (aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie) oraz Katarzyna Buja-Kazuba (wokalistka zespołu Jackpot) postanowiło nagrodzić i wyróżnić Zosię Tyma w kategorii wiekowej 2004-2006.
Zosia oprócz nagrody finansowej otrzymała nominację do bezpłatnego udziału w trzydniowych warsztatach wokalnych z Panią Dorotą Miśkiewicz, które odbędą się w listopadzie b.r. Jury przyznało taką nagrodę również Martynie Maciąg.
Zdjęcia w galerii Przegląd Piosenki
Drogi Rodzicu !!!
W trosce o Twoje dziecko przypominamy o obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z § 2, § 7 ust. 1, rozporządzenia MENiS z 31.12.2002 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach obiekty szkoły (przy ul. I Dywizji WP 4a i przy ul. Chopina 10) będzie zamknięty po godzinie 17tej. Zamknięcie bram i furtek po zajęciach ograniczy swobodne wejście na teren osób niepożądanych, niszczenie i zanieczyszczenie obiektu szkoły.
Zorganizowane (pod opieką instruktora) zajęcia sportowe na Orliku odbywają się bez zmian.
Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 podjęła współpracę z pomysłodawcami projektu Rymcerze - Nie zmarnuj swojego życia. Projekt propaguje przeciwdziałanie przyczynom przestępczości poprzez realizację ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości.
30. października uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu, którego celem była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, przedstawienie wartości chrześcijańskich
Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.
W dniu 29.10.2019 odbędą się badania przesiewowe dla klasy VII c , badania obejmują: pomiar wagi i wzrostu,, wyznaczenie BMI, badanie prawidłowego widzenia, widzenia barwnego, badanie kręgosłupa w kierunku wykrywania wad postawy, mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, badanie słuchu (test szeptem).
W dniu 29.10.2019 odbędą się badania przesiewowe dla klasy VIIb , badania obejmują: pomiar wagi i wzrostu,, wyznaczenie BMI, badanie prawidłowego widzenia, widzenia barwnego, badanie kręgosłupa w kierunku wykrywania wad postawy, mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, badanie słuchu (test szeptem).
Wpłaty za obiady w miesiącu listopadzie należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c listopad - imię i nazwisko dziecka
w listopadzie
obiadów nie będzie 1 i 11 listopada
1/2 obiadu - 38,00 zł
cały obiad - 76,00 zł
Opłat za obiady za miesiąc listopad 2019 roku należy dokonać do 25-go października 2019 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 4 zł
Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do 25 października
Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów.
Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.
W czwartek 24.10 klasa VIII b pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego była na wycieczce w Koszalinie. Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym pt. „Like Fake. Historia, której nie było.” w reżyserii Arkadiusza Buszko. Jest to przewrotna i osadzona w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć. Rozgrywa się ona w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Ogromnym atutem spektaklu była jego strona wizualno – muzyczna.
Sztuka dostarczyła wszystkim wielu emocji i przemyśleń. A przy okazji była również możliwością zapoznania się z zawodami, bez których byłaby niemożliwa: reżyser, aktor, kostiumolog, scenograf, tancerz itp.
Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Aquaparku, gdzie uczestnicy mieli możliwość wodnych szaleństw, zabaw i klasowej integracji.
24 października w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyła się VIII edycja turnieju wiedzy NAJLEPSZY Z 10 zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu. Do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu. Szkoły wytypowały po 5 zawodników, którzy przystąpili do turnieju. Zawodnicy wchodząc na scenę zajęli wylosowane wcześniej miejsca. Przed rozpoczęciem turnieju zostali jeszcze raz zapoznani z regulaminem.Pytania obejmowały bardzo różne dziedziny wiedzy – poprzez geografię, historię, literaturę czy matematykę aż po informacje z życia codziennego. Błędna odpowiedź lub jej brak skutkowały utratą „szansy”. W ten sposób wyłoniliśmy trójkę finalistów, którzy zyskując nowe szanse nadal musieli zmagać się z pytaniami.Po pełnej emocji rywalizacji zwycięzcami zostali:
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pendrivy. Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania turnieju i już zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Szczególne podziękowania dla Pani Edyty Radzewicz oraz Pani Anny Lipskiej za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do turnieju na etapie szkolnym.
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W RAMACH IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
23 października, po raz kolejny w Tychowie, odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Trasa dla dziewcząt z klas 4 – 6 miała 800m długości, zaś dla chłopców z klas 7 - 8 – 1000m . Pogoda sprzyjała rozgrywaniu zawodów, było słonecznie i bez wiatru. Jako pierwsze na wystartowały dziewczęta klas 4- 6, każda z dziewcząt dawała z siebie wszystko, często na mecie padały ze zmęczenia. Dla połowy drużyny były to pierwsze poważne zwody, stres widać było na twarzach dziewcząt , a mimo to walczyły dzielnie do końca
Dziewczęta zakończyły zawody na 15miejscu w województwie.
Po dziewczętach do swojego startu szykowali się chłopcy z klas 7- 8 . Również chłopcy dzielnie walczyli z przeciwnikami, ostatecznie zajmując 18 miejsce.
Skład dziewcząt: Aleksandra Roszczyk, Oliwia Rozperska, Agata Lubowska, Wiktoria Guzik, Sandra Jarosik, Zuzanna Suchońska, Alicja Chrypo, Alicja Borek, Zofia Stalmaczonek, Anna Somrowska, Magdalena Miłaszewicz
Trener : Karolina Wraga-Wujków
Skład chłopców: Mateusz Hamerski, Dominik Juszczyk, Dominik Sciurkowski, Krzysztof Żelazek, Adrian Krause, Moczarski Maciej, Fabian Zakrocki, Igor Karczewski, Oskar Dusza, Łukasz Pietkiewicz, Gracjan Gil
Opiekun: Łukasz Piórkowski
Dnia 22 października 2019 r. pierwsza grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "pomagaMY" udała się na cmentarz, gdzie w ramach akcji "Znicz", wspólnie z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Złocieńcu, porządkowała groby żołnierskie. Uprzątnięto również pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień albo zupełnie zapomniane. Młodzież wyposażona w sprzęt z zapałem pracowała i szybko uporała się z opadłymi liśćmi oraz zużytymi zniczami. Zapomniane mogiły oczyszczone zostały z chwastów. Po zakończonych pracach uczniowie zapalili znicze. Tym razem wspierali nas również rodzice :-)
Bardzo dziękujemy mamie Oliwii :-)
W związku z obchodami 40. rocznicy nadania naszej szkole imienia wielkiego sportowca - Janusza Kusocińskiego, wśród wszystkich uczniów naszej szkoły został przeprowadzony konkurs plastyczny. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych i tematycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 80 prac. Ich poziom artystyczny i merytoryczny był bardzo wysoki. Ogółem przyznano dziewięć nagród głównych i szesnaście wyróżnień.
WYNIKI KONKURSU
KL. I-II „Mój ulubiony sport”
I MIEJSCE - Pola Leszczyńska kl.1a
II MIEJSCE - Weronika Dąbrowska kl.1b
III MIEJSCE - Michał Durka kl.2e
Wyróżnienia:
Hanna Kop – Ostrowska kl.2c
Natalia Woroniecka kl.1d
Pola Lenart kl.1b
Aleksandra Dawszewska kl.2b
Olaf Michalak kl.2d
Oliwier Nowak kl.1a
Julia Tokarz kl.2a
Klaudia Likas kl.1c
Zofia Gąsiorek kl.2d
Amelia Hajduk kl.1e
Małgorzata Krywulko kl. 2e
KL. III-V „Szkoła miejscem rozwijania sportowych talentów”
I MIEJSCE - Sebastian Frydrych kl.3b
II MIEJSCE - Norbert Przywarty kl.5b
III MIEJSCE - Gabriela Jasnowska kl.5b
Wyróżnienia:
Michał Augustyniak kl.5c
Zuzanna Koszkało kl.5c
KL. VI-VIII „Nasz patron – Janusz Kusociński”
I MIEJSCE - Weronika Palińska kl. 6f
II MIEJSCE - Wiktoria Owczarek kl.6b
III MIEJSCE - Jakub Kuncewicz kl.6b
Wyróżnienia:
Julia Pawłowska kl. 6b
Tymoteusz Madaliński kl. 6c
Paweł Stępień kl.7d
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy!
Zdjęcia w galerii Konkurs plastyczny
Dnia 9 października 2019 r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty szkoleniowe dla chętnych uczniów dotyczących idei wolontariatu. Szkolenie zostało przeprowadzone przez grupę uczniów - wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu w ramach rozwijania kompetencji społeczno – obywatelskich pod hasłem Robienie czegoś z kimś - dla kogoś.
Nasi uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą zostać wolontariuszami i przekonać się w praktyce, na czym ta praca polega. Dla wszystkich była to cenna nauka i bardzo miło spędzony czas.
Fundacja "Wychowanie bez porażek" serdecznie zaprasza 24.10.2019 na bezpłatną konferencję w Szczecinie pt. "Pokój zaczyna się w rodzinie" współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!
Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach
W naszej szkole w akcja objęła klasy siódme i ósme, z których grupa dziewcząt przeprowadziła całe przedsięwzięcie. Sprawdziły wiedzę o wyborach, zorganizowały kampanię profrekwencyjną i wybory parlamentarne.
Młodzieżowe wybory odbyły się w szkołach w całej w Polsce w ostatnim tygodniu przed wyborami powszechnymi w ramach programu edukacyjnego Młodzi głosują. W akcji wzięło udział ponad 900 szkół, do końca piątku 11 października, wyniki szkolnych wyborów przesłali uczniowie z 760 placówek.
Wszystkie relacje ze szkół i wyniki głosowania można znaleźć na stronie https://mlodziglosuja.pl/relacje/
Powered by aSc EduPage