W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 5c i 5d uczestniczyli w wycieczce do koszalińskiego radia i telewizji. Poznali pracę jaką wykonują dziennikarze, redaktorzy, operatorzy.
Radio i telewizja
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 5c i 5d uczestniczyli w wycieczce do koszalińskiego radia i telewizji. Poznali pracę jaką wykonują dziennikarze, redaktorzy, operatorzy.
Radio i telewizja
Z okazji finału konkursów poświęconych obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole prezentowana jest wystawa IPN „Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/45- 1956”. Przywołuje ona sylwetki młodzieżowej konspiracji antykomunistycznej, której celem było przekonanie społeczeństwa do kontynuowania oporu i obrony własnego systemu wartości. Zasadniczym jednakże zadaniem było odzyskanie pełnej niepodległości. Wystawa znalazła się w naszej szkole dzięki staraniom jednego z rodziców naszego ucznia pana Kamila Wąwoźnego , za co serdecznie dziękujemy.
Wystawa ma na celu przypomnieć powojenną działalność członków młodzieżowego podziemia – tytułowego zapomnianego ogniwa w walce o niepodległość Polski z komunizmem. Przywraca pamięć i opowiada o konspiracji bardzo młodych ludzi, którymi byli uczniowie, harcerze , studenci, młodzi robotnicy i chłopi w wieku 14-21 lat. Nasi uczniowie podczas lekcji historii chętnie oglądają i wyszukują informacje umieszczone na banerach wystawowych, układają i rozwiązują krzyżówki, zadają pytania i są bardzo dociekliwi.
Zdjęcia w galerii: Wystawa
Rekolekcje w naszej szkole dla klas 2-6 odbędą się w dniach 1, 2 kwietnia. Zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem.
Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce finał konkursu poświęconego „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” . Miał on charakter spotkania harcerskiego przy ognisku. Honorowymi gośćmi byli: harcerz Szarych Szeregów - żołnierza Armii Krajowej pseudonim „Czekolada”, „Różycki” pan major Zbigniew Piasecki, wicestarosta Powiatu Drawskiego pana Mariusz Nagórski, pracownik Urzędu Miasta i Gminy Złocieniec pan Sebastian Kuropatnicki.
W harcerski nastrój wprowadzili przybyłych członkowie 27 Harcerskiej Wielopoziomowej Drużyny „Pestki”. Uroczystość rozpoczęliśmy pieśnią pt. „Piechota” w wykonaniu uczniów klasy VI a, której akompaniował pan Bernard Gadzina. Ta pieśń wojskowa dużą popularność zyskała właśnie w czasie II Wojny Światowej i okupacji hitlerowskiej.
Konkurs, w którym dzisiaj wręczono nagrody poświęcony był „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zwanych też niezłomnymi, a których święto obchodzimy corocznie 1 marca. Są to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia” .
Dla uczczenia ich pamięci pani Wiesława Waloryszak zorganizowała konkurs na album i konkurs krzyżówek historycznych. Najlepsi w pierwszym konkursie to:
I miejsce Maja Włostowska kl.4d i Dawid Zakrzewski 5g
II m- Jakub Kuncewicz z kl.5b
III miejsce- Julia Bzdyra kl. 4c, Antoni Jarosz i Szymon Jankowski 5a
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Katuszonek 4d, Daniel Bosiacki 5c, Weronika Krawczyk 5g i Nowicka Nikola 4c.
W konkursie krzyżówek rozlosowane zostały nagrody, które otrzymali:
Natalia Sokołowska 6d
Arkadiusz Pietrykowski 4f
Kajetan Kowalewski 4f
Aleksandra Stasieluk 7d
Julia Taras 4g
Nikola Rapacz 4g
Miłosz Haczkiewicz 4g
Gabriela Kompińska 4g
Natalia Kowalewska 7b
Marcelina Luc 7b
Julia Boral 7b
Aleksandra Komorowska 7b
Oliwier Klimas 7b
Filip Stefanowicz 7b
Oliwia Antoniewicz 7b
Michał Jakszuk 7b
Oliwia Januszko 7b
Patrycja Taras 6a
Zuzanna Dębowska 6a
Natalia Przysiwek 6a
Weronika Włodarek 6a
Oliwier Molenda 5a
Julianna Jakszuk 5c
Daniel Bosiacki 5c
Maksymilian Kotwica 5c
Szymon Boral 5c
Filip Szymczak 5c
Martyna Wojdyła 6b
Angelika Lubowska 6b
Zuzanna Lubińska 6b
Martyna Mączka 6b
Magdalena Miłaszewicz 6b
W czasie wręczania nagród klasa VI a zaprosiła zebranych do wysłuchania piosenki „Warszawskie dzieci”, która została skomponowana w 1944 i była jedną z najpopularniejszych piosenek powstania warszawskiego.
Kolejną częścią dzisiejszego spotkania harcerskim zwyczajem była gawęda przy ognisku rozpoczęta utworem „Szare Szeregi” zaśpiewanym przez harcerzy . Do gawędy zaprosiliśmy żołnierza tajnego harcerstwa – Szarych Szeregów i żołnierza Armii Krajowej pana majora Zbigniewa Piaseckiego. To harcerz z Ostroga nad Horyniem i syn zamordowanego w Katyniu chorążego Wacława Piaseckiego z 19 Pułku Ułanów Wołyńskich. Żołnierz tajnego harcerstwa – Szarych Szeregów i uczestnik Powstania Warszawskiego.
Pan Tadeusz w bardzo ciekawy sposób i z humorem opowiadał o swoich losach w czasie wojny. Szczególnie dużo uwagi poświęcił walkom w czasie powstania oraz polskiemu państwu podziemnemu. Powojenne losy pana majora świadczą , że pozostał wierny ostatnim słowom dowódcy AK Leopolda Okulickiego i stara się być przewodnikiem Narodu i realizatorem niepodległego Państwa Polskiego. Spotkanie to było dla nas „żywą lekcją historii”, która wszystkim bardzo się podobała.
Zdjęcia w galerii: Czekolada
26.03.2019r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w warsztatach kulinarnych. Na początku dzieci przypomnialy zasady higieny, które obowiązują przy sporządzaniu posiłków. Następnie robiły wiosenne kanapki i składały serwetki do udekorowania stołu.
Zdjęcia w galerii: Warsztaty kulinarne
Uczniowie klasy 5d i 6a uczestniczyli w warsztatach "Kropla życia" przeprowadzonych przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi w ZK Wierzchowo. Idea honorowego krwiodawstwa to nic innego jak pomaganie innym. Dlaczego warto pomagać przez krew? Oddawanie krwi to dawanie cząstki siebie innym, a celem jest ratowanie czyjegoś zdrowia i życia. Każda ilość krwi jest ważna i potrzebna dla innych chorych i potrzebujących ludzi. W sytuacji klęski żywiołowej (powódź, huragan, trzęsienie ziemi itp.) czy różnych katastrof
i wypadków ilość potrzebnej krwi gwałtownie rośnie, dlatego krew jest magazynowana w banku krwi w szpitalach. Dzięki honorowemu krwiodawstwu chorzy otrzymują krew od ludzi zdrowych i w ten sposób ratujemy życie innym. Oddawanie krwi jest wyrazem dobroci, współczucia i solidarności z chorymi. Krwiodawcy kierują się głównie chęcią pomocy potrzebującym, a zatem ich decyzja jest dojrzała, bezinteresowna i dobrze przemyślana. Czas poświęcony na wizytę w stacji krwiodawstwa nic nie kosztuje,
a komuś może uratować życie. Komu? Nie wiadomo, biorca krwi jest anonimowy. Można oddać krew nie tylko osobie anonimowej, ale też komuś z rodziny, znajomych, kto jest chory i potrzebuje krwi. Nagrodą jest jedynie satysfakcja. Uczniowie wysłuchali prelekcji, obejrzeli prezentację i wykonali modelmorfotyczny krwi. Dowiedzieli się jakie grupy krwi są najbardziej pożądane i na czym polega krwiodawstwo.
Zdjęcia w galerii: Kropla życia
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiega w dniach 25-31 marca 2019 r. pod hasłem Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. Do udziału w tej kampanii zaprasza Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów (MF). UKNF po raz piąty pełni rolę koordynatora GMW na poziomie krajowym. Koordynacja GMW przez UKNF realizowana jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR. Kampania jest jednym z elementów programu edukacyjnego FINANSOAKTYWNI.
Celem kampanii GMW jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.
W ramach realizacji tego zadania wśród uczniów klas starszych przeprowadzone zostaną tematyczne lekcje oraz konkursy dla wszystkich uczniów:
Proszę o ogłoszenie konkursu w klasach i odebranie wykonanych prac od uczniów i przekazanie do sali 25. Wykonanie prac do końca marca.
Klasy starsze w grupach 2-3 osobowych
22 marca 2019 r. miał miejsce konkurs „Zostań Poliglotą” dla klas ósmych przygotowany przez anglistów i germanistów uczących w tych oddziałach. Konkurs miał na celu propagowanie nauki języków obcych i upowszechnianie bogactwa kulturowego różnych narodów. Łącznie 6 trzyosobowych drużyn z klas 8 A, B, C oraz D zmierzyło się różnorakimi zadaniami. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością nie tylko języka angielskiego i niemieckiego, ale także musieli odgadnąć w jakich językach były wykonane przedstawione im piosenki a także rozpoznać kraje po mapie konturowej. Ponadto, zawodnicy mieli za zadanie dopasować w jakim języku jest podane zdanie „Kocham cię”. Drużyny musiały więc także wykazać się refleksem, pomysłowością oraz umiejętnością współpracy. Poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna numer 6 reprezentująca klasę 8 C w składzie:, Martyna Walczak, Nina Literska i Karolina Zybała. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języków obcych.
Zdjęcia w galerii: Zostań Poliglotą
Nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwinning. Ropoczęliśmy realizację projektu "Mój region w zakładce".
Program eTwinning – europejska społeczność szkolna
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
Wpłaty za obiady w miesiącu marcu należy wpłacać na konto:
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Złocieńcu
PKO BP SA O/Złocieniec
54 1020 2847 0000 1302 0056 0284
Treść wpłaty: Obiad za m-c kwiecień - imię i nazwisko dziecka
w kwietniu
10,11,12,15,16,17 kwietnia bez obiadu
1/2 obiadu - 24,00 zł
cały obiad - 48,00 zł
Opłat za obiady za miesiąc kwiecień 2019 roku należy dokonać do 25-go marca 2019 roku. Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka jest podana.
1 obiad kosztuje 4zł
Rodzic dziecka korzystającego z obiadów, w przypadku rezygnacji z obiadów lub utrudnień z zachowaniem terminu płatności , zobowiązany jest zgłosić ww. fakt w sekretariacie szkoły (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) do 25 marca
Dziecko, którego rodzic nie poinformuje o rezygnacji z obiadów lub utrudnieniach z zachowaniem terminu płatności, będzie traktowane jako nadal korzystające z obiadów.
Rodzic dziecka będzie musiał uiścić opłatę za obiady.
W czwartek 22.03.2019 na polance biegowej koło jeziora Dłusko odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Chłopcy i dziewczęta startują w swoich kategoriach wiekowych , za zajęte miejsca otrzymują punkty, które po podliczeniu dają całkowity wynik zespołu. Drużyny składają się z 4 chłopców z klas 4 oraz 4 chłopców z klas 5 – 6, podobnie jest w przypadku dziewcząt. W klasach 7-8 oraz 3 gimnazjum drużyna składa się z 4 uczniów . Pogoda sprzyjała dzisiejszym zawodom, było ciepło i bez wiatru. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z klas 4, a zaraz po nich chłopcy z klas 4,którzy biegli na dystansie 800m. Czekaliśmy z niecierpliwością na kolejne starty. Następnie wystartowały dziewczęta z klas 5 – 6, które miały do pokonania 1000m . Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się , że dziewczęta zajęły I miejsce i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego! Zaraz po nich wystartowali chłopcy, również mieli do pokonania pętlę o długości 1000m , także tutaj po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że chłopcy również zajęli I miejsce i pojadą na zawody wojewódzkie!
Następnie startowali uczniowie i uczennice klas 7 – 8 i 3 gimnazjalnych. Dziewczęta w tej kategorii miały do pokonania pętlę o długości 1500m. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły ex aequo I miejsce z drużyną SP3 Złocieniec,, obie drużyny uzyskały po 15 punktów.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy
kciuki za udany występ na zawodach wojewódzkich!!!
Składy zespołów:
Dziewczęta klasy 4 :Agata Lubowska, Natalia Moździerz, Oliwia Rozperska, Sandra Jarosik
Dziewczęta klasy 5 - 6 :Alicja Chrypo, Nikola Pasieczna, Magdalena Miłaszewicz, Hanna Krawecka
Trener : K.Wraga-Wujków
Chłopcy klasy 4 :Dzik Wiktor, Maślak Brunon, Brączek Oktawian, Ryźlak Szymon, Baryła Bartosz
Trener : K.Wraga-Wujków
Chłopcy klasy 5 – 6: Żelazek Krzysztof, Sciurkowski Dominik, Zakrocki Fabian, Hamerski Mateusz
Trener : Łukasz Piórkowski
Dziewczęta klasy 7 – 8, 3 gim.: Joanna Szachewicz, Roksana Kot, Aneta Urban, Zuzanna Gradek
Opiekun: K.Wraga-Wujków / M.Osipiak
Zdjęcia w galerii: Przełaje
W czwartek 21 marca ,pierwszego dnia wiosny, odbył się Szkolny Turniej w „Dwa ognie” dla klas 5. Na Sali licznie zgromadzili się przedstawiciele 4 klas : klasa 5a, 5c, 5e oraz 5g. Klasy zagrały ze sobą systemem pucharowym,. Spotkania były bardzo zacięte nikt w czasie gry sobie nie odpuszczał, każdy walczył do końca. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom!
Klasyfikacja końcowa:
1miejsce klasa 5a
2 miejsce klasa 5g
3 miejsce klasa 5c
4 miejsce klasa 4e
Zdjęcia w galerii: Dwa ognie klas 5
Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu upłynął pod hasłem „Dni Nowych Technologii w Edukacji”.
Projekt „Dni Nowych Technologii w Edukacji” w naszej szkole był realizowany przez wszystkich uczniów. Na zajęciach uczniowie zdobywali swoją wiedzę, nabywali i doskonalili swoje umiejętności językowe, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, manualne, muzyczne , motoryczne i ekspresji ruchowej dzięki nowoczesnym technologiom.
Do realizacji tego zadanie szkoła wykorzystała swoje zasoby w postaci sprzętu IT (komputery stacjonarne, laptopy, tablety, rzutniki, telewizory, tablice interaktywne, smartfony, roboty do programowania). Podczas zajęć uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali filmy, prezentacje, krzyżówki, quizy, poznali przydatne aplikacje). Wykorzystanie multimediów umożliwiło uczniom łączenie nagrań audio, wideo, muzyki, grafiki w celu wypracowania nowego materiału.
Zdjęcia w DNT
Zdjęcia w galerii: Kangur
W dniu 15 marca br. odbyła się uroczystość „Złocienieckie Diamenty Sportu i Kultury”. Uroczystość rozpoczęli Pan Krzysztof Zacharzewski Burmistrz Złocieńca oraz Pan Mirosław Kacianowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu. Podczas spotkania uhonorowano laureatów za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Kandydaci zgłoszeni zostali przez poszczególne stowarzyszenia, kluby, szkoły. Laureatkami w dziedzinie kultury zostały uczennice: Lena Soroko, Martyna Maciąg, Zofia Tyma, Anna Mazur, Natalia Kipska, Karolina Budnicka, Zuzanna Lichwa. Wśród wyróżnionych sportwców znalazła się drużyna dziewcząt z naszej szkoły , która dwukrotnie, w roku 2015 i 2016, zdobyła wicemistrzostwo województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Diamenty odebrały przedstawicielki sztafet: Natalia Moczarska, Martyna Sujecka, Oliwia Rudy, Aneta Urban, Natalia Tobiasz, Zuzanna Gradek, Paulina Szczurko , Marika Chromińska , Nina Pietkiewicz , Joanna Szachewicz , Angelika Krynicka ,Hanna Krawecka. Wspomnieć należy , iż dziewczęta wciąż są aktywne sportowe i dalej osiągają sukcesy sportowe, reprezentując nasza szkołę. Ponadto wśród uhonorowanych diamentem w kategorii trener znalazła się p. Karolina Wraga-Wujków
Skład drużyn
II miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
w roku 2015:
Skład sztafety: Partycja Szynal, Weronika Olejnik, Aleksandra Borysiewicz, Aleksandra Stasieluk, Natalia Moczarska, Martyna Sujecka, Oliwia Rudy, Aneta Urban, Natalia Tobiasz, Zuzanna Gradek, Paulina Szczurko
II miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
w roku 2016:
Skład drużyny: Marika Chromińska , Paulina Szczurko, Nina Pietkiewicz , Martyna Sujecka , Joanna Szachewicz , Angelika Krynicka , Aneta Urban, Natalia Moczarska , Małgorzata Zawojska, Natalia Tobiasz , Hanna Krawecka
Zdjęcia w galerii: Diamenty
W dniu 14 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się Szkolny turniej w „Dwa ognie” dla klas 6. W turnieju wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas 6. Końcowy sukces odniosła klasa 6 a. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
W Dniu Matematyki , 14.03.20119r. odbyły się eliminacje do tytułu Asa Matematyki w kategorii klas IV. Oto wyniki:
I miejsce Marcin Konofał kl.4b
II miejsce Michał Augustyniak kl.4c
Radek Kowalski kl.4d
Szymon Pacholec kl.4e
Barbara Szydłowska kl.4e
III miejsce Julia Bzdyra kl.4c
Oktawian Brączek kl. 4g
IV miejsce Lena Szewczyk kl. 4b
V miejsce Szymon Trzciński kl.4c.
Gratulacje
Od 2011 roku stacja CNN International obchodzi 14 marca Dzień Wolności skierowany przeciwko wszelkim formom współczesnego niewolnictwa na świecie. #MyFreedomDay ma na celu uświadomienie ludziom, ze niewolnictwo nie jest sprawą przeszłości. W tym roku do akcji włączyli się uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Zlociencu wraz z nauczycielką wiedzy o społeczeństwie Renatą Jackiewicz. Lekcje WOS, które odbyły się tego dnia poświęcone były problemowi niewolnictwa na całym swiecie, ale także zagrożeniom czyhającym na młodych ludzi korzystających na codzień ze współczesnych technologii. Na zajęciach uczniowie mogli wykazać się znajomością języka angielskiego, gdyż zadania które wykonywali oraz materiały źródłowe, pochodziły ze zbiorów CNN. Wiecej o akcji na https://edition.cnn.com/interactive/2018/specials/freedom-project/
Zdjęcia w galerii #MyFreedomDay
14 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Data święta wybrana jest ze względu na skojarzenie z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Π [pi], które wynoszą 3,14 ( czternasty dzień trzeciego miesiąca). Jest to także dzień urodzin Alberta Einsteina.
Tego dnia uczniowie najstarszych klas mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat liczby Pi, a dla wszystkich przygotowane były matematyczne zadania, z którymi uczniowie mierzyli się podczas przerw. Najlepsi matematycy zmierzyli się natomiast w konkursie o tytuł Asa Matematyki poszczególnych klas.
Asami zostali:
klasa 4: Marcin Konofał- 4b
klasa 5- Alan Matysiak- 5e
klasa 6- Krzysztof Żelazek – 6a
klasa 7- Michał Roman- 7c
klasa 8- Filip Kwiatkowski - 8a
Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia w galerii: Dzień Matematyki
15 marca 2019 r. był wyjątkowym dniem, gdyż stał się okazją do spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu mistrzów ortografii, których wyłoniono w eliminacjach szkolnych. Po raz drugi brali w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych,. Mury naszej szkoły odwiedziło 45 najlepszych uczniów z 8 szkół z terenu powiatu drawskiego.
Imprezę rozpoczął występ laureatów przeglądów powiatowych – Zosi Tymy, Patrycji Adamowicz i Marcela Śliwki. Uczestników przywitała wicedyrektor szkoły – Pani mgr Anna Dominiak. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie: Izabela Krężołek – naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatu Drawskiego oraz Pani mgr Beata Miszewska – Kozłowska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, autorka wyjątkowych tekstów dyktand, które głęboko zapadają w pamięć. Bezstronność podczas przebiegu konkursu zapewniło dyktowanie i sprawdzanie dyktand przez komisje wyłonione spośród nauczycieli opiekunów.
Laureatom konkursu dodatkowe nagrody ufundowało Starostwo Powiatu Drawskiego. Dzięki hojności Rady Rodziców działającej przy szkole i kierownika Referatu Promocji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Złocieńcu – Pana Sebastiana Kuropatnickiego mogliśmy nagrodzić sześciu uczestników w każdej kategorii.
Dziękujemy!
Brawurowo z pojedynku ortograficznego wyszli:
KLASY IV - V
KLASY VI – VII
KLASY VIII – III Gim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia w galerii: Konkurs ortograficzny
Powered by aSc EduPage