Podręczniki i materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2024/2025
W klasach czwartych na matematyce będzie potrzebny zeszyt w kratkę formatu A4.
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2024/2025
W klasach czwartych na matematyce będzie potrzebny zeszyt w kratkę formatu A4.
Dnia 14 czerwca 2024 roku na Stanicy Wodnej w Złocieńcu odbył się bal uczniów klas ósmych. Całe wydarzenie rozpoczęła Pani Dyrektor Janina Król wzruszającą przemową skierowaną do uczniów. Następnie ósmoklasiści zaprezentowali przepięknego Poloneza którego wykonanie ćwiczyli pod okiem Pani Marty Gawryłow. Taniec nagrodzono gromkimi brawami, nie zabrakło również łez w oczach rodziców. Po przejściu do sali uczniowie wraz z rodzicami podziękowali Panią wychowawczyniom oraz Pani Dyrektor. Uczniowie mieli do dyspozycji fotobudkę przy której wykonali mnóstwo zabawnych zdjęć. Profesjonalne zdjęcia wykonał Bartłomiej Lenart a o fantastyczną muzyką, przy której uczniowie bawili się do północy zadbał Marek Marchewka DJ Maciej.
Zdjęcia w galerii: Bal
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca.
8.30 - klasy 4-7 - euroboisko
10.00 - klasy 1- 3- budynek przy ulicy Chopina 10
12.00 - klasy 8 - kino
W czwartek 13 czerwca uczniowie z kas 4b i 4c odwiedzili nadmorski Trzęsacz i Niechorze. Odwiedzili Multimedialne Muzeum Trzęsacza, odbyli edukacyjną podróż szlakiem 15. Południka, wysłuchali opowieści o dziedzictwie kulturowym Trzęsacza i regionu, ciekawostkach historycznych i geograficznych nadmorskiej miejscowosci oraz jej legend. Była okazja zobaczyć ruiny kościoła, którego część osunęła się do morza oraz podziwiać nadmorski brzeg z platformy widokowej. W Niechorzu młodzi podróżnicy odwiedzili Park Miniatur. Był czas na pizzę, lody i oczywiście zabawę na plaży.
Zdjęcia w galerii: Klasa 4b i 4c
W czwartek 6 czerwca klasa II c i III d udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Złocieniec. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach oraz kształtowanie postawy proekologicznej. Uczniowie bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na terenie nadleśnictwa i zjadły z apetytem kiełbaski z grilla przygotowane przez leśników.
Lidia Dolata
Monika Morawiec
Uczniowie klasy 5e na początku czerwca wzięli udział w zajęciach na strzelnicy w Wierzchowie. Uczniowie strzelali z broni sportowej kaliber 22 LR.W międzyczasie uczestnicy zajęć zapoznali się ze sprzętem prezentowanym przez pracowników ZK, było też ognisko.
Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy 3 czerwca. Społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Wesołe harce na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach przeplatały się z zabawami prowadzonymi przez organizatorów. Były tańce, przeciąganie liny i konkursy. Dzieci zajadały się kiełbaską, watą cukrową i popcornem. Na dzieci czekało również malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki oraz zumba. Był też czas na odpoczynek na kocykach i wspólną integrację. Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyło również wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie plastycznym, pt. "Moja ulubiona dyscyplina sportowa", organizowanym z okazji 45- lecia nadania imienia Janusza Kusocińskiego naszej szkole.
1 MIEJSCE:
Szymon Łągwa 1D
Zuzanna Krasnowska 2D
Krzysztof Jakubowski 3D
2 MIEJSCE:
Natalia Ślączka 1B
Oliwia Koczan 2A
Lena Majewska 3B
3 MIEJSCE:
Fabian Ambroziak 1E
Katarzyna Budziszewska 2A
Igor Morawiec 3D
WYRÓŻNIENIA:
Maria Chwastek 1A
Jan Zemakiewicz 2B
Zuzanna Wyszyńska 3B
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców, uśmiech na twarzach dzieci oznacza tylko jedno- zabawa była udana. Dzisiejszy pełen wrażeń dzień na długo wpisze się w pamięć naszych dzieci!
Karolina Adamczewska
Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych uczniów,kształtowanie wrażliwości uczniów na estetykę i poprawność języka ojczystego.W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego. Większość z nich to dzieci zrzeszone w kole literackim Przekreska Przyznano 7 nagród.
Wyniki II Konkursu Literackiego im. J. Kusocińskiego.
W kategorii wiersz
I miejsce Zuzanna Jakubczak kl.Vd
II miejsce Michalina Szymczak kl Vc
III miejsce Amelia Hajduk Ve
wyróżnienie - Agata Kaczmarek kl Vc
Zuzanna Kuc kl Ve
W kategorii opowiadanie
I miejsce Wiktoria Książek Vc
wyróżnienie Zofia Mysik Ve
6 czerwca uczniowie klas 5b, 5d, 7a, 7b i 8b pod opieką pani M. Ptak, pani K. Szewczyk i pani J. Komorowskiej wzięli udział w wycieczce do Poznania.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia multimedialnego pokazu Makiet Dawnego Poznania. Ekspozycja zbudowana w skali 1:150 powstawała sześć lat, składa się z około 2000 elementów wykonanych głównie z papieru i plastiku. Pokazowi makiety grodu Piastów z 1618 roku towarzyszył komentarz dźwiękowy i efekty wizualne z użyciem kolorowych laserów.Następnie udaliśmy się do Muzeum Rogalowego, gdzie uczniowie poznali sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury sprzed 150 laty. Zajęcia miały charakter interaktywny, uczestnicy wycieczki sami wyrabiali ciasto, wałkowali, nadziewali i formowali rogale. Mieli także możliwość osłuchania się z gwarą poznańską.Kolejnym punktem programu była Starówka, którą zwiedziliśmy z przewodnikiem. Poznaliśmy historię ratusza, koziołków poznańskich, obejrzeliśmy kamienice, domki budnicze, Bazylikę Kolegiacką. Udaliśmy się także na jedyną pozostałą wyspę na Warcie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Poznańską w Ostrowie Tumskim.Przed wyjazdem mieliśmy możliwość obejrzenia stadionu Lecha Poznań. Zostaliśmy wpuszczenie na trybuny, do szatni zawodników a także do pomieszczenia, w którym odbywają się konferencje prasowe.Pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Złocieńca.
Zdjęcia w galerii: Wycieczka do Poznania
W dniach 27-28 maja, na naszym Stadionie Miejskim im. A. Korola, odbyły się Finały Wojewódzkie w czwórboju lekkoatletycznym dla dziewcząt i chłopców.
Startowali uczniowie z klas 5 i 6. Były to zawody drużynowe. Drużyna składała się 6 zawodników, a w skład konkurencji wchodziły: bieg na 60m. , skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m (dziewczęta), 1000m, (chłopcy).
W finale wojewódzkim mogli startować tylko zwycięzcy poszczególnych powiatów.
Miło jest poinformować, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy wzięli udział w tych zawodach i reprezentowali powiat drawski, ale równocześnie naszą szkołę „ 1 - Złocieniec”.
Przejdźmy do konkretów.
W zmaganiach (27maja) startowały dziewczęta. Poziom był bardzo wysoki, a nasze zawodniczki uplasowały się na 10 miejscu, jako drużyna.
Jednocześnie miło jest poinformować, że były też medale za konkurencje indywidualne.
I tak Hanna Zemankiewicz zdobyła 2 brązowe medale w biegu na 60m. i biegu na 600m.
Ogółem startowało 107 zawodniczek z całego województwa.
Szkołę reprezentowały:
W drugim dni zmagań (28 maja) startowali chłopcy. Poziom był również bardzo wysoki, a nasi zawodnicy uplasowały się wysoko, bo aż na 4 miejscu!!!
Jednocześnie miło jest poinformować, że też były medale za konkurencje indywidualne.
I tak na 2 miejscu uplasował się Adam Borek w biegu na 1000m. a na 5 miejscu Szymon Benecki.
Reasumując. Reprezentacja chłopców mogła być mistrzami województwa, ale przypadki losowe sprawiły, że czołowy zawodnik drużyny nie mógł wziąć udziału w tych zawodach z powodu poważnej kontuzji (Adam Stalmaczonek).
TO I TAK SUPER WYNIKI !!!
Ogółem startowało 78 zawodników
Szkołę reprezentowali:
Gratulacje dla obu zespołów. Super!!!
Zdjęcia w galerii: Czwórbój Opiekun zespołów: Zbigniew Smolarek
Bolesław Prus powiedział, że „Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia”. To chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy okazję do wspominania tego, co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości. Każdy jubileusz bowiem łączy tradycję z nowoczesnością, a doświadczenie z młodością. Jednak i dawniej, i dziś nasza szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół naszej palcówki zawsze też gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli swoją obecność w historii naszej szkoły, którzy ją tworzyli, rozwijali, wspierali. Wielu z nich nie ma już wśród nas, jednak pozostawili po sobie niezatarty ślad swego istnienia.
O naszej szkole można by mówić wiele. Na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama - jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia.
Jak mówi Tadeusz Kotarbiński: „Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. Dlatego z ogromną uwagą staramy się pielęgnować wspaniałe tradycje naszej szkoły oraz korzystać z mądrości ludzi, którzy ją tworzyli. Pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że w czasie kolejnych jubileuszy będą wspominać także nasz wkład pracy w życie tej placówki.
Zdjęcia w galerii: 45 lat
W piątek 24 maja, uczniowie z pocztu sztandarowego naszej szkoły wraz z opiekunami panią Renatą Wójciak i panem Michałem Osipiakiem mieli zaszczyt uczestniczyć w niezwykle podniosłym wydarzeniu. W Łobzie odbywały sie Wojewódzkie Uroczystości "Dni Olimpijczyka 2024".
Uroczystą galę otworzył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która wprowadziła uczniów niosących tablice z miastami organizatorami wszystkich igrzysk olimpijskich oraz tablice z nazwami szkół zaproszonymi do wspólnego świętowania. Za nimi uroczyście wkroczyły poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Lena Krurzyńska, Lena Marchewka i Aleks Sawicki. Nastepnie przedstawiono gości, wybitnych olimpijczyków i paraolimpijczyków m.in. judokę Mariana Tałaja, lekkoatletkę Monikę Pyrek, zapaśnika Andrzeja Wrońskiego i wielu innych.
Wzruszający był moment ceremoniału olimpijskiego i zapalenia znicza.
Podczas gali wręczono wyróżnienia i odznaczenia młodym sportowcom oraz działaczom sportowym i trenerom.
W części artystycznej podkreślano wielokrotnie nawiązania do historii starożytnej Grecji i niesmiertelnego ducha igrzysk olimpijskich. Uprawianie sportu, zarówno zawodowo jak i amatorsko kształtuje i wzmacnia ducha, charakter i czyni nas lepszymi ludźmi. Rok 2024 ogłoszony został przez Sejm RP Rokiem Olimpijskim. Warto o tym pamiętać i potraktować to jako zobowiązanie do podjęcia wyzwań sportowych na miarę naszych możliwości.
Zdjęcia w galerii: Dzień Olimpijczyka
20 maja 2024 r. w Stargardzie odbyły się Finały Wojewódzkie w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Zawody te są zawodami drużynowymi, wynik poszczególnych zawodników przeliczany jest na punkty , które po zsumowaniu najlepszych 12 wyników dają rezultat całej drużyny. W tym roku nasza szkoła i powiat reprezentowana była przez zespól dziewcząt jak i chłopców. Nasi zawodnicy startowali w następujących konkurencjach : rzut oszczepem, pchnięcie kulą , rzut dyskiem, skok w dal , bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m.
Wszyscy nasi zawodnicy walczyli do samego końca. Zwrócić należy uwagę na bardzo dobre wyniki indywidualne naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach:
Zuzanna Pasińska – 1m w rzucie oszczepem
Antonina Mazur – 1m w pchnięciu kulą
Lena Waloryszak – 3m w pchnięciu kulą
Ines Rickus - 3 m w skoku w dal
Wanesa Hein - 3m w biegu na 100m
Oskar Omiliańczyk – 1m w biegu na 100m
Sebastian Frydrych – 2m w rzucie dyskiem
Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się , że obie drużyny zajęły 8 miejsce.
Skład drużyny dziewcząt: Pasińska Zuzanna, Mazur Antonina, Waloryszak Lena, Oskina Alina, Rickus Ines, Hein Wanesa, Wojdyła Maja, Krurzyńska Lena, Kozakiewicz Maja
Skład drużyny chłopców: Omiliańczyk Oskar, Frydrych Sebastian , Jaskiewicz Jan, Ulewicz Daniel, Piackus Oskar , Nikodem Wiktor, Muryn Krzysztof, Cerk Szymon, Chochliński Seweryn, Kuc Wojciech
Zdjęcia w galerii: Finały Wojewódzkie w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
20 mają 2024 r. klasa 1a miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książki Panią Anetą Kmieć- Wawrzyniak. Autorka zapoznała dzieci z książką pt. Rawawik "Emocje są ważne" . Dzieci poznały głównego bohatera Rawawika- kota , który był pełny wielkich emocji. Miał wyjątkową cechę - jego sierść potrafiła zmieniać barwę w zależności od tego jaka emocja akurat gościła w jego sercu. Zajęcia zintegrowały klasę oraz poszerzyły wiedzę uczniów. Dzieci wyszły z lekcji „zaszczepione” potrzebą powrotu do biblioteki.
Karolina Adamczewska
Zdjęcia w galerii: 1a w bibliotece
22 maja 2024 uczniowie klas 1A i 2D uczestniczyli w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy. Zwiedzanie parku dzieci rozpoczęły od ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, po której oprowadził je miejscowy przewodnik. Podziwiając owady o gigantycznych rozmiarach, wysłuchały ciekawostek z życia każdego z nich. Poznali rolę owadów w świecie przyrody. Był to pełen emocji i wrażeń wyjazd integracyjny, świetny sposób na aktywny wypoczynek w gronie znajomych. Na dzieci czekały różne atrakcje: trampoliny, zamki dmuchane, gokarty, park linowy, atrakcje na wodzie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
Karolina Adamczewska
Anna Siluk
Zdjęcia w galerii: Lubnica
Za nami kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Jest to najpopularniejszy szkolny konkurs matematyczny na świecie. W konkursie Kangur Matematyczny 2024 wzięło udział 81 uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali:
Kat. Żaczek kl. 2
Udycz Helena kl. 2a
Janda Zofia kl. 2b
Kulesza Brajan kl. 2d
Kat. Maluch kl. 3-4
Likas Kacper kl. 3c
Mysik Ryszard kl. 3b
Kot Mateusz kl. 4d
Głowacki Alan kl. 4b
Kat. Beniamin kl. 5-6
Knapik Aleksander kl. 5b
Byczek Kawecki Leon kl. 6a
Kat. Kadet kl. 7-8
Marek Natalia kl. 7c
Frydrych Sebastian kl. 7b
Soroko Michał kl. 7d
Sawicki Aleks kl. 8b
Gratulujemy!
W dniu wczorajszym uczniowie klasy 8A oraz 6C mieli okazję poznać przyjaciela naszej Szkoły pana Chrisa Powella. Współprowadził on zajęcia z historii wraz z nauczycielką Renatą Wójciak. Chris zaprezentował historię lądowania wojsk alianckich w Normandii 6 czerwca 1944 roku z perspektywy jego ojca- inżyniera wojsk brytyjskich. Przybliżył również uczniom ogólną historię Wielkiej Brytanii i opowiedział wiele ciekawostek dotyczących kultury tego kraju. Otwartość i życzliwość naszego gościa ośmieliła wielu uczniów do przełamania bariery językowej i rozmowy w języku angielskim. Dodajmy, że zajęcia w całości odbywały się właśnie w tym języku. Chris, bardzo dziękujemy za Twój czas i zaangażowanie!
Zdjęcia w galerii: Gość z Wielkiej Brytanii
07.05.2024r. klasy 1f i 3e wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Uczniowie zwiedzili muzeum Be Happy, w którym wykonywali sobie wyjątkowe zdjęcia na ściankach. Następnie uczestniczyli we wspólnej zabawie na trampolinach. Przed wyjazdem do domu odwiedzili też McDonalda.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
Anna Michałek
Agnieszka Michałek
17 maja 2024 uczniowie klasy 5b i 6b uczestniczyli w spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską, pisarką, autorką ponad pięćdziesięciu książek dla najmłodszych. Autorce towarzyszyła lektorka Małgorzata Elżbieta Kożurno. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawej opowieści autorki o książce pt. Dzieci z Placu Trzech Krzyży, która przedstawia losy małych uciekinierów z warszawskiego getta. Aby przeżyć, sprzedawały gazety i papierosy, a za zarobione pieniądze kupowały jedzenie, ubrania i opłacały nocleg.Towar zakupowali przede wszystkim Niemcy. Dzięki odwadze i determinacji przeżyły wojnę, a ich losy to jedna z nielicznych historii wojennych zakończyła się dobrze.Uczniowie mieli możliwość zakupu książki z dedykacją, z czego skorzystali.
Zdjęcia w galerii: Spotkanie z pisarką
Powered by aSc EduPage