"Trzynastego wszystko zdarzyć się może"
I zdarzeń było co niemiara. Najpierw o dziewiątej odwiedził nas Zastępca Burmistrza Złocieńca - Pan Natan Fiutowski, podbił serduszka drugoklasistów czytaniem baśni. Pytania nie pozostawały bez odpowiedzi, a padały z obu stron. Brzydkie kaczątko zostało pokochane przez dzieci, a tolerancja nie jest już tabu.
Później o 16 dzieci czytały rodzicom. Z przejęciem, płynnie mierzyły się ze słowem. Tę potyczkę zdecydowanie wygrały. W turnieju razem z rodzicami toczyły zacięty pojedynek. Wygrał Kuba z mamą, drugie miejsce zajęła para: Oliwia i Jej tato.
Niespodziankom nie było końca: brak aparatu uniemożliwił zrobienie zdjęć, ale czy to ma znaczenie? Najważniejsze, że wszyscy doskonale się bawili.
Wspólne czytanie
Konkursy religijne
Przez cały miesiąc październik uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursów religijnych. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie "Mój kościół na Pomorzu".
W kategorii fotografia:
I miejsce Martyna Mączka kl. IIIa
W kategorii praca przestrzenna:
I miejsce Marcin Konofał kl. Ib
W kategorii praca plastyczna klas I
I miejsce Maja Włostowaka kl. Id
Maja Werner kl. Ib
II miejsce Maja Szczepankiewicz kl. Ia
Julia Styrska kl. ib
III miejsce Gabriela Jasnowska kl. Ib
Mirosław Taras kl. Ia
Julia Taras kl. Ia
Wyróżnienie:
Anna Susołowska kl. Ib
Łukasz Adamski kl. Id
Aurelia Lebiecka kl. Ib
W kategorii praca plastyczna klas II
I miejsce Lena Tauscher kl. IIe
Wiktoria Pasińska kl. IId
Magda Pasińska kl. IId
II miejsce Julia Pawłowska kl. IIe
Zuzanna Krzemińska kl. IIe
III miejsce Alicja Chrypo kl. IIg
Wyróżnienie: Zuzanna Ramza kl. IIf
W kategorii praca plastyczna klas III:
I miejsce Kacper Hawrasz kl. IIIb
II miejsce Patrycja Taras kl. IIIa
Dominik Ściurkowski kl. IIId
III miejsce Kacper Gładysz kl. IIId
Nina Pietkiewicz kl. IIId
Wyróżnienie:
Natalia Kubacka kl. IIIa
Paweł Stępień kl. IIId
Oliwia Śliwińska kl. IIId
Wiktor Rosiak kl. IIId
Maja Golska kl. IIId
Natalia Korska IIId
Natomiast uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie :Nowe życie w Chrystusie"
I miejsce Natali Kowalewska kl. IVb
II miejsce Emilia Dąbrowska kl. VIb
III miejsce Małgorzata Poręba kl. VIc
Zuzanna Dolata kl. Va
Wyróżnienie:
Amelia Młodorzeniec kl. Vb
Natalia Nowakowska kl. 4a
Konkurs przeprowadziły katechetki: p. Wiesława Szuflicka, p. Małgorzata Tomczak, p. Ewa Trzcinecka i ksiądz Sławomir Kmiecik.
Zdjęcia prac w galerii Kościół
Uroczysty apel
W przededniu Święta Niepodległości w naszej szkole dominowały barwy białe i czerwone. Cała społeczność szkolna nosiła własnoręcznie wykonane kotyliony. Kulminacyjnym punktem był przygotowany przez koło historyczne montaż słowno- muzyczny, który wprowadzał nas w święto 11 listopada. Uroczystość rozpoczął polonez, pięknie wykonany przez pierwszaków. Wiersze i piosenki przeniosły nas w czasie od rozbiorów po dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczególnie wzruszyły wszystkich scenki podziału państwa polskiego między państwa zaborcze oraz odbudowa granic państwa w 1918 roku. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie razem z chórem szkolonym nucili znane pieśni patriotyczne. W programie wystąpili : Marcelina Luc, Emilia Dąbrowska, Natalia Kowalewska, Aleksandra Komorowska, Natalia Toczko, Weronika Makulska, Martyna Guzik, Dawid Kuszmar, Klaudia Czerepaniak, Wiktoria Puchalska, Oliwia Fijołek, Kinga Byszewska, Hubert Śliwka i chór szkolny . Uczniów przygotowali nauczyciele: Jolanta Byszewska, Bernard Gadzina i Wiesława Waloryszak. Piękne dekoracje przygotowały panie Teresa Koruba i Ryszarda Jankowska – Reczko.
Zdjęcia w galerii Apel
Zapraszamy do obejrzenia filmu
Święto Niepodległości
11 listopada uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy i harcerze uczestniczyli w Mszy Świętej za Ojczyznę. Wraz z żołnierzami i mieszkańcami miasta przemaszerowali pod pomniki pamięci narodowej w Złocieńcu. Przy pomniku poświęconym ofiarom bolszewizmu i faszyzmu delegacja złożyła kwiaty i wysłuchała przemówienia zaproszonych gości i apelu poległych.
Zdjęcia w galerii Święto Niepodległości
Wieczornica II Śpiewy Historyczne
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Śpiewach Historycznych - Wieczornicy z okazji Święta Niepodległości. Delegacje klas 4c, 5a, 6a, 6c i 6d włączyły się do wspólnego śpiewania pieśni historycznych. Klasa 6b, zwycięzca Konkursu Pieśni Legionowej i Patriotycznej zaśpiewała Rotę.
Zdjęcia w galerii Wieczornica
Różaniec
Miesiąc październik w kościele poświęcony jest Matce Bożej. Wierni oddają cześć Matce Boskiej przez modlitwę różańcową. Ksiądz Sławomir Kmiecik, uczący klasy trzecie i czwartą "a", postanowił zaangażować uczniów w dzieło modlitwy różańcowej. Chętni z tych klas wzięli udział w konkursie "Własnoręcznie zrobimy różaniec". Dzieci wykazały się zaskakującą twórczością, co można zauważyć na zdjęciach.
Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej
W piątek uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Konkursie Pieśni Legionowej i Patriotycznej. Podczas konkursu klasy zaprezentowały efekty swoich przygotowań. Jury oceniało stopień trudności wykonywanego utworu, prezencję wykonawców, znajomość melodii i tekstu. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, komisja sędziowska miał trudne zadanie. Po obradach jury podało wyniki:
I miejsce klasa VIb
II miejsce klasa Vd
III miejsce klasa IVc
Każda pieśń poprzedzona była rysem historycznym i opisem okoliczności, w jakich powstała. Konkurs miał na celu rozbudzenie patriotyzmu poprzez dobrą zabawę. Imprezę pod kierownictwem p. Anny Dominiak przygotowały: p. Aleksandra Sielatycka, p. Beata Łajczak-Kuśmierska, p.Ryszarda Jankowska-Reczko.
Zapraszamy do obejrzenia filmu
Zdjęcia w galerii Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej
Portrety władców Polski
Uczniowie klasy IIIc niczym sam Mistrz Jan Matejko malowali portrety królów i książąt Polskich. Najchętniej kopiowanym portretem był Mieszko I. Była to dla nich nie tylko wspaniała zabawa, ale też ciekawa lekcja historii. Wszystkie grupy spisały się wyśmienicie, a efekty ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu, przed salą 20. Zapraszamy na wystawę jeszcze przez najbliższy tydzień.
Zdjęcia w galerii Poczet władców Polski
Warsztaty kotylionowe
W czwartek 5-go listopada uczniowie klas I-VI wraz z rodzicami, opiekunami i nauczycielami wzięli udział w warsztatach kotylionowych. Warsztaty wprowadziły wszystkich w klimat zbliżającego się Święta Niepodległości. Uczestnicy warsztatów słuchali i śpiewali pieśni historyczne.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Alcybiades
W środę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawienu teatralnym p.t. "Alcybiades". Spektakl wystawił Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie opowiada o wspaniałym nauczycielu, który potrafił dowodzić klasą sprawiającą wcześniej same kłopoty. Jest on postacią łącząca w sobie cechy dobrego przywódcy i filozofa, potrafiąca dotrzeć do młodych ludzi i zapalić w nich płomień radości , entuzjazmu. A co najważniejsze zrodzić chęć do nauki historii.
Wycieczka do Bolegorzyna
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4b pod opieką wychowawczyni Wiesławy Waloryszak i nauczycielki religii pani Wiesławy Szuflickiej wzięli udział w wycieczce do Bolegorzyna. Tam główną atrakcją było zwiedzanie jedynego takiego w Polsce Muzeum PGR. Uczestnicy wycieczki oglądali eksponaty z II połowy XX wieku – pamiątki z życia codziennego dziadków i dzieciństwa rodziców. Po muzeum oprowadzała współinicjatorka powstania tego ciekawego miejsca pani Bożena Kulicz. Dużymzainteresowaniem cieszyły się przedmioty codziennego użytku, sprzęt gospodarstwa domowego oraz maszyny rolnicze. Niektórzy skorzystali również z możliwości zrobienia sobie zdjęcia na traktorze marki Zetor, który dumnie stoi na terenie muzeum. Gospodarze przygotowali również ognisko, gdzie wszyscy smakowali pieczonych w ogniu ziemniaków oraz piekli kiełbaski. Atrakcją były zabawy na po pegeerowskim placu zabaw i przeciąganie liny. W drodze powrotnej podziwiano uroki Drawskiego Parku Krajobrazowego na punkcie widokowym na Urazie. W miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i trzeba było wrócić do domu.
Zdjęcia w galerii Wycieczka do Bolegorzyna
Dzień wolny
Poniedziałek 2-go listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przypominamy, że świetlica w tym dniu jest czynna w godzinach od 8.00-15.00 dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę opieki świetlicowej. W tym dniu stołówka szkolna jest nieczynna.
Zuchy zapalają znicze
W dniu 30 października 2015 r. zuchy z klasy III a - gromada Sasanki, odwiedziły przed uroczystością Wszystkich Świętych Miejsca Pamięci Narodowej. Jak co roku zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Zdjęcia w galerii Zuchy zapalają znicze
Pasowanie na ucznia
30 października 2015 r. to pamiętna data dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1w Złocieńcu. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Przedstawicielki samorządu uczniowskiego - Kinga Byszewska i Emilia Dąbrowska powitały przybyłych gości i rodziców. Szczególnie gorące słowa skierowały do uczniów klas I. Pierwszoklasiści przedstawili na tę okoliczność ciekawy program artystyczny, wykazując się wiedzą o kraju i małej ojczyźnie, znajomością zasad zachowania się w szkole i w drodze do szkoły. Po nim nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonały( wielkim piórem) panie dyrektorki- Janina Król, Anna Dominiak i Krystyna Kowalczyk. Uczniowie klas I zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów.
Uśmiechnięci uczniowie przyjęli życzenia i zostali obdarowani prezentami przez rodziców i zaproszonych gości. Na zakończenie wszyscy obecni zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Zdjęcia w galerii Pasowanie na ucznia
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych przez pana Sebastiana Kuropatnickiego
Dzień Bibliotek Szkolnych
W czwartek 29-go października obchodziliśmy Dzień Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów od godziny 8.00 do odwiedzania biblioteki. Odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie znajomości bajek Andersena, książek "Karolcia" i "O psie, który jeździł koleją". Młodszych uczniowie wzięli udział do akcji "Starsi młodszym" - głośne czytanie. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Zdjęcia w galerii Dzień Bibliotek Szkolnych
Próbny sprawdzian szóstoklasisty
Uczniowie klasy szóstych pisali dzisiaj próbny sprawdzian szóstoklasisty. Sprawdzian składał sie z dwóch części. W pierwszej części uczniowie mieli do rozwiązania zadania z języka polskiego i z matematyki. Były to zadania otwarte, zamknięte, wielokrotnego wyboru, i zadania na dobieranie "prawda- fałsz". Część pierwsza sprawdzianu trwała 80 minut, po czym przerwa 15 minut i druga część sprawdzianu z języka angielskiego trwająca 45 minut.
Zdjęcia w galerii Sprawdzian próbny szóstoklasisty
Podchody zuchów i harcerzy
W poniedziałkowe popołudnie 26 października zuchy i harcerze ze Szczepu „Zielona Arka” bawili się w podchody. Trasa podchodów wiodła ulicami naszego miasta. Zuchy i harcerze podzieleni na dwie grupy szukali ukrytych zadań. Były zadania sportowe, logiczne, szukanie skarbu. Harcerze podczas podchodów opiekowali się swoimi młodszymi koleżankami i kolegami. Było dużo frajdy i śmiechu. Zabawa wszystkim się podobała.
Zdjęcia w galerii Podchody zuchów i harcerzy
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie