
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Dnia 16 października 2014r. o godz. 12.00, podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” wspólnie z WOŚP próbujemy pobić ubiegłoroczny rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, ale także każdą osobę czy instytucję, która posiada dostęp do fantoma.Udział zadeklarowali już przedstawiciele :Rady Rodziców szkoły, WOPR Złocieniec oraz Straży Pożarnej.Spotkanie rozpoczynamy około godz.11.45, a samą resuscytację przeprowadzimy od 12.00 do 12.30.ZAPRASZAMY !
Festyn rodzinny - Pożegnanie lata
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Uczniowie z koła teatralnego przedstawili scenki z życia szkoły w konwencji wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Był też wywiad z uczniami SP 1 w Złocieńcu na temat szkolnego życia. Prowadząca wywiad pytała o nauczane przedmioty, uczniowie odpowiadali urywkami znanych piosenek. Po występach był czas na życzenia od harcerzy ze szczepu Zielona Arka, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i przedstawicieli Rady Rodziców. Całość uświetnił występ zespołu wokalnego.
Zdjęcia w galerii DEN
Spotkanie pierwszaków z policjantem
We wtorek uczniów pierwszej klasy odwiedził funkcjonariusz policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas drogi do i ze szkoły. Pan policjant przekazał dzieciom w jaki sposób należy poruszać się po drodze. Wytłumaczył młodym ludziom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas gdy poruszają się po drodze jako piesi bądź rowerzyści. No i co najważniejsze uświadomił im w jaki sposób takich zagrożeń uniknąć. Policjant wytłumaczył jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze. Uczniowie przekonali się, że w dużym stopniu sami odpowiadają za swoje bezpieczeństwo. Uczniowie otrzymali kolorowe książeczki o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym.
Zdjęcia w galerii Spotkanie z policjantem
Biegaj z Jedynką
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji Biegaj z Jedynką. Pierwsze zajęcia odbędą się już we wtorek 7-go października na stadionie miejskim w Złocieńcu. Początek zajęć godzina 18.00
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się Wybory Uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 19 zarejestrowanych kandydatów, społeczność szkolna wybrała 2 . Są to Guzik Martyna z klasy 5b i Rudziński Kacper z klasy 4a. Skład obecnie działającego Samorządu jest następujący:
Byszewska Kinga
Urban Aneta
Mazur Bartosz
Antosiak Wiktoria
Nawara Oliwier
Kwiatkowski Filip
Dolata Zuzanna
Rudziński Kacper
Guzik Martyna
Kuszmar Dawid
Dąbrowska Emilia
Lorek Oliwia
Toczko Natalia
Świstun Natalia
Bandyszewska Dorota
Ignacak Aleksandra
Radziszewska Zuzanna
Zaczkowska Daria
W klasach I-III
Zuzanna Dempniak
Szymon Dąbrowski
Jakub Kusiak
Natalia Kowalewska
te osoby są nowe w SU.
Z poprzedniego roku działają:
Marcelina Luc,
Julia Boral
Ola Komorowska
Gratulujemy wybranym i życzymy realizacji wspaniałych pomysłów .
Zdjęcia w galerii Wybory do SU
Dzień Uśmiechu
Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.
Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.
30 września - Dzień Chłopaka
W dniu dzisiejszym chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji dziewczynki z SU złożyły im życzenia i częstowały lizaczkiem. Cała społeczność szkoły solidaryzując się z chłopakami przyszła do szkoły pod krawatem.
Zdjęcia w galerii Dzień Chłopaka
Wycieczka do Sławogrodu
W poniedziałek uczniowie klasy III b wybrali się do średniowiecznego Sławogrodu. "Sławogród" jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Po przekroczeniu bramy uczniowie „przenieśli się” do świata naszych przodków, gdzie rozpoczęła się ich przygoda z przeszłością. Wszystkich przybyłych przywitał przewodnik, który opowiedział historię Mieszka I i jego żony Dobrawy. Uczniowie poznali architekturę i dawne budownictwo, stroje wczesnośredniowieczne, uzbrojenie średniowiecznych wojów. Zapoznani zostali także z dawnym rzemiosłem – kowalstwem, mincerstwem, religią i obrzędami naszych przodków. Uczestnicy wycieczki mogli samodzielnie wybić pamiątkowe monety, strzelać z łuku, rzucać oszczepem do celu, chodzić na szczudłach, grać w celtycki hokej, brać udział w pojedynkach rycerskich na koniach z użyciem bezpiecznych kopii. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych, gdzie każdy mógł zrobić podpłomyk, a po upieczeniu zjeść go z miodem albo dżemem.
Była to bardzo ciekawa wycieczka. Kilkugodzinny pobyt w Sławogrodzie pozwolił wzbogacić wiedzę uczniów o wiele ciekawostek z historii naszego kraju.
Zdjęcia w galerii Wycieczka do Sławogrodu
Dyżury nauczycielskie
75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego
27-go września obchodzimy 75-tą rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Data ta upamiętnia rozkaz wydany 27-go września 1939 roku przez generała Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego prowadzenia dalszej walki o utrzymanie niepodległości i całości granic. Powstała wówczas organizacja Służba Zwycięstwu Polski, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu.
Z tej okazji dzisiaj w naszej szkole Koło Historyczne przygotowało niecodzienną lekcję historii pod hasłem „My z niego wszyscy...” Na lekcję zaproszeni zostali przedstawiciele władz miasta. Swoją obecnością zaszczycił nas Sekretarz UMiG pan Leszek Modrzakowski. Honorowym gościem był pan Tadeusz Lenart ps. „Szczupak” żołnierz AK z oddziału „Warta”. Pan Lenart opowiadał o swoich losach i walce podczas II wojny światowej. Zainspirowani tymi opowieściami uczniowie zasypali pana Lenarta gradem pytań. Wykorzystali to, że nasz gość był naocznym świadkiem i jest najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy o tamtych wydarzeniach.
Lekcję wzbogaciła wystawa opowiadająca o losach Polskiego Państwa Podziemnego i jego przywódcach. Zwieńczeniem obchodów tej rocznicy jest konkurs krzyżówek historycznych. Niewątpliwie to spotkanie było najlepszą lekcją patriotyzmu.
Zdjęcia w galerii Spotkanie z kombatantem
Spotkanie po latach
Dnia 08.08.2014 o godz. 18.00 w Pizzerii Piccolo rozpoczęło się spotkanie klasy
VIII B - 21 lat po ukończeniu Szkoły Podstawowej... Organizacją całej imprezy zajęła się nasza koleżanka Inga, która stanęła na wysokości zadania, zapraszając nas na miły wieczór. Spotkanie było dość spontaniczne, ale na pewno bardzo udane. Przybyło 12 osób, chociaż miało być więcej. Wielką niespodziankę sprawiła nam swoją obecnością pani Serwatowska, wychowawczyni naszej klasy. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy naszej Pani za trud włożony w wychowanie oraz edukację nas - swoich podopiecznych.Wiele osób zobaczyło się po raz pierwszy od momentu ukończenia Szkoły Podstawowej. Kiedy zaczęliśmy przeglądać zdjęcia z lat podstawówki, nie mogliśmy się powstrzymać od komentarzy oraz uśmiechów. Było gwarno, wesoło, z toastami i wspomnieniami bez końca. Spotkanie byłej VIII B było zdecydowanie wyjątkowe! A dlaczego?... Długo by opowiadać... zdjęcia niestety nie oddają tej "szalonej, młodzieńczej radości"... Na pożegnanie każdy otrzymał w prezencie wierszyk, który przeczytaliśmy już w domach z łezką wzruszenia w oku...
"Choć los nas rozłączył wiele lat temu
I porozrzucał po całym świecie
To kiedy padło hasło spotkanie
Jaki był oddźwięk to sami wiecie
Zmieniło się nasze odbicie w lustrze
I prozy życie skutki niechciane
Lecz w sercach wciąż iskrzą lata młodzieńcze
Stąd nasze dzisiaj po latach spotkanie [...]"...
Wycieczka do ogrodu dendrologicznego
Uczniowie klasy VB i VIb ze swoimi wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Przelewic. Uczniowie zwiedzili przepiękny zespół pałacowo-parkowy, w pobliżu którego spacerowały dumne pawie stanowiące atrakcję ogrodu Uczestniczyli w warsztatach fotograficznych. Zdobyli wiedzę i umiejętności wykonywania zdjęć obiektów botanicznych. Spacerując ścieżkami uczniowie podziwiali drzewa i krzewy, których nie można spotkać w naszym parku lub w lesie. Uwagę zwrócił egzotyczny Ogród Japoński, ruina mauzoleum, ogromny ogród skalny i malowniczo położony staw. Był również czas na posiłek przy ognisku i relaks na placu zabaw.
Zdjęcia w galerii Wycieczka do Przelewic
Spotkanie z Wicemistrzem Europy
W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z wicemistrzem Europy w biegu na 3000m z przeszkodami. Uczniowie wysłuchali wspomnień wychowawczyń Krystiana Zalewskiego ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zapoznali się z największymi osiągnięciami absolwenta szkoły i obejrzeli raz jeszcze bieg z Zurychu. Uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z wicemistrzem i otrzymać kartkę z jego autografem. Krystian otrzymał tytuł Honorowego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu.
Zdjęcia w galerii Spotkanie z Wicemistrzem
Grzybobranie
W sobotę harcerze ze szczepu Zielona Arka wzięli udział w harcerskim grzybobraniu w Machlinach. Impreza rozpoczęła się apelem inaugurującym rok harcerski. Wszyscy uczestnicy zmierzyli się w rajdzie dookoła jeziora Małe Machliny. Na trasie należało wykonać zadania sprawnościowe na punktach kontrolnych. Po rajdzie był czas na grzybobranie, zawody strzeleckie, posiłek przy ognisku i relaks podczas pląsów i przy malowaniu plakatów.
Zdjęcia w galerii Grzybobranie
Spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych
W czwartek, 18 września w ramach realizacji programu adaptacyjnego zorganizowane zostało ognisko integracyjne dla uczniów klas I, rodziców i nauczycieli. Na placu zabaw przy ulicy E. Orzeszkowej zebrała się liczna grupa uczestników. Przygotowano "stacje zadań". Dzieci wykazały się sprawnością sportową podczas toczenia dyni przy pomocy szczotki do zamiatania, przenoszenia ziemniaków szufelką, rzutu woreczkiem do celu oraz przechodzenia przez tunel. Każdemu uczestnikowi towarzyszył doping ze strony koleżanek, kolegów i licznie przybyłych rodziców. Po ćwiczeniach nadszedł czas na posiłek - kiełbaski upieczone przy ognisku. To było miłe popołudnie.
Zdjęcia w galerii Ognisko klas pierwszych
Wycieczka rowerowa klasy Vb
Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Cieszyna. Były gry i zabawy terenowe, grzybobranie i pieczenie kiełbasek
Zdjęcia w galerii Wycieczka rowerowa klasy Vb
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie